Digitalna valuta WEF-a je već tu: Kina izbacila novac s rokom valjanosti

Digitalna valuta WEF-a je već tu: Kina izbacila novac s rokom valjanosti

Kineska vlada izbacila je “novac s rokom valjanosti” koristeći svoj prototip digitalne valute središnje banke (CBDC), što znači da su građani prisiljeni trošiti novac i ne smiju ga štedjeti, pokloniti niti graditi bogatstvo.

Keynezijanski san o “povećanju brzine novca” postaje stvarnost u Kini s digitalnim juanom kao pokusnim kunićem u potezu koji doslovno znači da će vaš novac ili novac koji vam daje vlada isteći ako se ne iskoristi u određeni vremenski okvir.

Utemeljitelj Svjetskog ekonomskog foruma Klaus Schwab priznao je da je Kina model za politiku WEF-a pa je zanimljivo vidjeti kako kineska vlada donosi planove koji odražavaju njegov vlastiti san o osiromašenju masa i eliminaciji privatnog vlasništva. Obećanje da “nećete posjedovati ništa i biti sretni” nije bila šala.

Dok se ovaj novac koristi za poticanje gospodarstva u kombinaciji s kineskim distopijskim sustavom socijalnog bodovanja, to će također značiti da ako se ne ponašate dobro ili ne ispunite posebne “kriterije” koje je postavila vlada, vaš bi novac mogao jednostavno isteći ako oni to žele da vas kazni, dajući elitama još jedan alat za držanje ljudi u redu.

Digitalni juan (DCEP) ne živi na blockchainu ili javnoj knjizi, središnje ga kontroliraju vlasti, mijenja se ako i kada politički hirovi to nalažu. DCEP nije peer-to-peer kriptovaluta, već zahtijeva korištenje službeno reguliranih financijskih posrednika. Digitalni juan također nema algoritamski protokol koji diktira proizvodnju nove imovine – slično stvaranju novca – a još manje krajnji datum kada se više neće stvarati. To je valuta s diskrecijskom opskrbom novcem koju u potpunosti kontrolira vlada.

Politika u kojoj nema štednje, nema slobode, nema privatnosti, također daje kineskoj vladi novi način nadzora stanovništva, stvarajući nove podatke koje vlasti mogu pratiti, što bi moglo biti posebno korisno jer druge kriptovalute poput Bitcoina imaju pseudonimnu zaštitu privatnosti korisnika.

Kina i njezine distopijske socijalne politike djeluju kao poligon za testiranje Novog svjetskog poretka. Utemeljitelj Svjetskog ekonomskog foruma Klaus Schwab nedavno je tijekom nastupa na kineskoj televiziji pohvalio Kinu kao model za preobrazbu svijeta.

Schwab je razgovarao s Tian Weijem, voditeljem programa “World Insight” na kineskoj globalnoj televizijskoj mreži sa sjedištem u Pekingu, o nedavnom summitu G20 na Baliju, u Indoneziji. Upitan kakav dojam ima o summitu, Schwab je poručio izabranim svjetskim čelnicima da idu i dalje.

“Moramo imati strateško raspoloženje,” rekao je, “Moramo izgraditi svijet sutrašnjice. To je sustavna transformacija svijeta.” Lideri, rekao je, moraju “definirati” kako bi svijet “trebao izgledati” nakon “ovog razdoblja transformacije”.

Schwabova pohvala Kini odjekuje riječima koje je izgovorio George Soros tijekom intervjua za Financial Times.

George Soros je tijekom intervjua iznio plan globalnih elita za uvođenje onoga što je nazvao “ novim svjetskim poretkom ”. Prema Sorosu, Kina mora voditi ovaj Novi svjetski poredak, ” stvarajući ga i posjedujući ga”, na isti način na koji Sjedinjene Države “posjeduju sadašnji poredak “.

Podijeli članak:

Facebook
Twitter
Reddit
WhatsApp