U Engleskoj i Walesu postoji stalno visoka smrtnost u dobnoj skupini od 15 do 44 godine koja se ne može pripisati Covidu-19. Razvijaju li sada eksperimentalni lijekovi za gensku terapiju svoje dugoročne nuspojave? Pitanje koje si morate postaviti.
Svake godine postoje male fluktuacije u općoj smrtnosti, što se također može pripisati izbijanju gripe, primjerice. No jedna je dobna skupina uglavnom pošteđena u tom smislu: oni mlađi od 45 godina. Međutim, nedavni podaci iz Engleske i Walesa pokazuju da je od 2020. postojano veća viška smrtnosti u dobnoj skupini od 15 do 44 godine.
Iako se od 2020. do 2022. većina “viška” preminulih i dalje pripisuje Covidu-19 (što bi svakako trebalo dovesti u pitanje u ovoj dobnoj skupini), 2023. korona virus više službeno nije igrao ulogu kod umrlih.
Brojke iz prve polovice 2023. stoga su statistički puno zanimljivije: s viškom mortaliteta od 13,8 posto (na temelju prosjeka od 2015. do 2019.) i oko 12,5 postotnih bodova njih “ne-Covid smrti”, postavlja se pitanje nakon što “zašto?”. Pogotovo zato što val kardiovaskularnih smrti hara zemljom u Engleskoj. A kao što je poznato, nuspojave kontroverznog cjepiva protiv korone uglavnom pogađaju srce i krvne žile. Nešto što je, primjerice, hrvatski patolog Dr. Med. Ivana Pavić izjavila je pred parlamentom svoje zemlje :“Cijepljenje je 2021. trebalo smanjiti smrtnost, ali ju je povećalo. A 2022. imamo višak smrtnosti o kojem nitko ne želi govoriti.”
Ovakvi izvještaji pljušte iz cijelog svijeta, a kako pokazuju posljednji podaci iz Engleske i Walesa, koronavirus nema nikakve veze s tim. Umjesto toga, vidimo postojano visoku stopu smrtnosti čak i među zapravo mladim i zdravim ljudima. To dovodi do pitanja dugoročnih nuspojava ovih eksperimentalnih cjepiva koja su bila nametnuta ljudima. Šteta po zdravlje koja se razvija tijekom vremena kada šteta postane prevelika.