Francuzi podržavaju prijedlog da se uvede doživotno ograničenje letenja avionom

Francuzi podržavaju prijedlog da se uvede doživotno ograničenje letenja avionom

Više od četiri od deset ljudi u Francuskoj podržalo bi doživotno ograničenje od četiri leta po osobi, prema istraživanju koje je ovog tjedna objavio Institut za potrošačku znanost i analitiku (CSA).

Tvrtka za istraživanje tržišta i ispitivanje javnog mnijenja otkrila je da 41 posto ispitanih u Francuskoj podržava prijedlog inženjera Jean-Marca Jankoviccija da se ljudima zabrani više od četiri putovanja zrakoplovom u životu.

Istraživanje, koje je uzelo reprezentativan uzorak od 1010 Francuza starijih od 18 godina, pokazalo je da je potpora drakonskoj mjeri čak i veća među onima mlađima od 35 godina, s 48 posto koji podupiru ideju i raste na 59 posto za 18 do 24 godine. -starci..

Institut CSA također je otkrio da je 64 posto Francuza za smanjenje vlastitog korištenja zračnog prometa u srednjem roku kako bi se pomoglo klimi, pri čemu je potpora skočila na 72 posto za one mlađe od 35 godina.

Odgovarajući na otkrića, danski klimatski stručnjak Bjorn Lomborg rekao je da je istraživanje pokazalo “koliko je luda klimatska uzbuna postala”.

Recimo još jednom da je klima problem, a ne smak svijeta. To se neće riješiti tako što će ljudima biti još gore, nego inovacijom”, dodao je Lomborg.

Francuska vlada Emmanuela Macrona jedna je od najaktivnijih u svijetu u pokušajima smanjenja upotrebe zrakoplova.

Vlada je u svibnju donijela uredbu o zabrani domaćeg zračnog prometa za putovanja koja se mogu obaviti vlakom za manje od dva i pol sata.

Pariz je ovog mjeseca također pozvao zemlje EU-a da uvedu minimalnu cijenu za unutareuropske letove kako bi spriječili zračne prijevoznike da nude proračunske opcije u navodnom pokušaju smanjenja emisija u industriji tako što će siromašnijim ljudima letjeti manje pristupačnim.

Došlo je do odbijanja te ideje, jer je udruga Airlines for Europe, koja predstavlja oko 70 posto cjelokupnog europskog zračnog prometa, rekla da bi se time prekršili tržišni zakoni EU-a koji dopuštaju avioprijevoznicima da sami određuju cijene.

Podijeli članak:

Facebook
Twitter
Reddit
WhatsApp