Svjetski ekonomski forum zaštićen je imunitetima i privilegijama, kao i UN, OAS, GAVI, BIS, središnje banke i deseci drugih organizacija.
Svjetski ekonomski forum (WEF) zaštićen je imunitetima i privilegijama u Ženevi u Švicarskoj, gdje su hodnici njegovog sjedišta s pogledom na Ženevsko jezero u Colognyju obavijeni velom tajne.
Iako WEF ima urede u New Yorku i San Franciscu, ne uživa imunitet prema Zakonu o imunitetu međunarodnih organizacija u Sjedinjenim Državama, niti se čini da uživa imunitet u svojim uredima u Pekingu, Tokiju ili Mumbaiju. Prema njihovom sporazumu sa švicarskom vladom, čini se da su njihovi arhivi nedodirljivi, što im daje mogućnost da planiraju i organiziraju kretanje sredstava unutar svoje mreže bez transparentnosti. Među ostalim dolje navedenim privilegijama.
Ovo je vrlo važno istaknuti jer je to obuhvaćeno u 1. dijelu knjige “Pranje novca s imunitetom: Kontrolni okvir” koji je obuhvatio 76 međunarodnih organizacija uz Banku za međunarodna poravnanja i njezine 63 središnje banke, kao i GAVI i CERN. 76 međunarodnih organizacija u 1. dijelu sastoji se od imuniteta i privilegija koje su dodijelile Sjedinjene Države, iako većina tih organizacija također dobiva imunitete i privilegije od brojnih drugih zemalja, i naravno UN je vezan svojim ugovorima sa 193 države članice. Ključno je da ljudi traže međunarodne organizacije koje imaju imunitete i privilegije u svojim zemljama jer će to stvoriti sveobuhvatnu kartu sustava kontrole koji datira iz 1945. godine.
Ukratko, WEF je 1971. osnovao Klaus Schwab kako bi izgradio carstvo bogataša koji su jednog dana željeli kontrolirati svijet. Najpoznatiji po svojoj agendi “Velikog resetiranja”, WEF služi kao mjesto susreta za razvoj strategija, provođenje inicijativa i pregovora, nadgledanje proračuna i raspodjela, obrazovanje mlađih generacija i utjecaj na vlade. Ima puno toga za reći o njihovim opakim poslovima, od kojih su mnogi obrađeni u brojnim izvješćima o Corey’s Digs. Ali ovo izvješće ima za cilj pokazati zaštitne mjere koje imaju i sporazume koji su potpisani.
Imunitet i privilegije stupili su na snagu 23. siječnja 2015. Obavijest švicarske vlade je sljedeća:
Dana 23. siječnja 2015. godine, na marginama godišnjeg sastanka WEF-a u Davosu, održan je sastanak čelnika EDA-e Didiera Burkhaltera i izvršnog predsjednika WEF-a Klausa Schwaba na kojem je potpisan sporazum koji je promijenio status WEF-a u Švicarskoj potvrđen u skladu s Zakonom o državi domaćinu od 22. lipnja 2007. (GSG, SR 192.12).
Savezno vijeće je na sjednici 17. prosinca 2014. priznalo WEF kao „drugu međunarodnu organizaciju” u smislu zakona države domaćina i odobrilo sporazum kojim se potvrđuje status temelja Svjetskog gospodarskog foruma u Švicarskoj. Ovaj status temelji se na važnoj ulozi WEF-a za Švicarsku i predviđa bližu suradnju između Švicarske Konfederacije i WEF-a u području njegova djelovanja. Sadržaj ugovora odgovara ugovorima koje je Savezno vijeće već sklopilo s drugim organizacijama ovog tipa i, primjerice, olakšava zapošljavanje osoblja.
“Ovim priznanjem Švicarska je pokazala ne samo punu potporu misiji Svjetskog gospodarskog foruma, već i predanost daljnjem jačanju uloge Švicarske, a posebno Ženeve, kao središta međunarodne suradnje”, rekao je Schwab u priopćenje za javnost WEF-a .
Zakon države domaćina Švicarske
Zakon države domaćina vrlo je sličan Zakonu o imunitetu međunarodnih organizacija SAD-a i daje imunitet i povlastice organizaciji. Zakon je donesen 22. lipnja 2007. godine, a stupio je na snagu 1. siječnja 2008. godine. Pojedinosti o Zakonu o domaćinima možete pronaći ovdje. Potpuni PDF popis organizacija koje su sklopile sporazume sa Švicarskom povezan je na dnu stranice Zakona o državi domaćinu i može se pogledati ovdje. Ovo je najnoviji popis, s datumom 16. listopada 2023., na dnu web stranice. Imajte na umu da su GAVI, Globalni fond, CERN, UN i njegove brojne podružnice, kao i nekoliko drugih organizacija također uključenih na ovaj popis, već obuhvaćeni u prvom dijelu ovog izvješća zbog njihovog imuniteta u Sjedinjenim Državama i brojnih drugih zemalja.
Imunitet i privilegije uključuju:
-
Nepovredivost osobe, prostorija, imovine, arhiva, dokumenata, korespondencije i diplomatske prtljage;
b. Imunitet od sudskih postupaka i izvršenja presuda;’
c. oslobođenje od izravnih poreza;
d. oslobođenje od neizravnih poreza;
e. oslobađanje od carine i drugih uvoznih poreza;
f.Sloboda stjecanja, primanja, posjedovanja, prijenosa i razmjene sredstava, valuta, gotovine i druge pokretne imovine;
G. sloboda komunikacije, kretanja i putovanja;
H. Izuzeće od švicarskog sustava socijalnog osiguranja;
ja Izuzeće od švicarskih propisa o ulasku i boravku;
j. Oslobađanje od svih osobnih službi, svih javnih službi i svih vojnih dužnosti ili obveza bilo koje vrste
Detaljniju raščlambu možete pronaći ovdje.
Sporazum Svjetskog ekonomskog foruma od 23. siječnja 2015. možete pogledati ovdje.
Kaže: “Misija Svjetskog ekonomskog foruma je okupiti poslovne, političke, akademske i društvene vođe u zajednicu posvećenu poboljšanju stanja u svijetu.”
Čini se da sporazum preveden na engleski sadrži iste imunitete i privilegije kao što je dokumentirano gore, ali je u nekim slučajevima formuliran malo drugačije. Na primjer, izraz “zajamčena neovisnost i sloboda djelovanja” značio bi da su oni imuni od pravnih postupaka i izvršenja presuda, kao što je navedeno u standardnim imunitetima i povlasticama koje se međunarodnim organizacijama dodjeljuju prema zakonu države domaćina.
Imuniteti i privilegije dodijeljene WEF-u u njegovom sporazumu:
-
zajamčena neovisnost i sloboda djelovanja
2.apsolutna sloboda okupljanja, uključujući slobodu rasprave, odlučivanja i objavljivanja na švicarskom teritoriju
3. oslobođen od izravnog saveznog poreza
4. Mirovinski fond je oslobođen od izravnog saveznog, kantonalnog i općinskog poreza , uključujući porez na nasljedstvo – i porez na darove
5. može prihvatiti, držati, pretvoriti i prenijeti sva sredstva bilo koje vrste, sve valute, svu gotovinu, zlato i druge prenosive vrijednosne papire i može slobodno raspolagati njima unutar Švicarske i u svojim odnosima s inozemstvom zemlje 6. od
uvjeta prijema za strance koji su izuzeti prema Saveznom zakonu o strancima
7. Svjetski gospodarski forum i švicarske vlasti surađivat će u svakom trenutku kako bi olakšali pravilno provođenje pravde, osigurali poštivanje policijskih propisa i spriječili bilo kakvu zlouporabu izuzeća i olakšice predviđene ovim Ugovorom.
8. Ako je potrebno, Svjetski gospodarski forum može zatražiti podršku švicarskih diplomatskih i konzularnih predstavništava u inozemstvu.
Ugovor može raskinuti bilo koja strana uz pisanu obavijest šest mjeseci unaprijed.
Sporazum se odnosi na “na švicarskom teritoriju”, što postavlja pitanje potpadaju li dokumenti koji se prevoze s drugih lokacija u i iz sjedišta u Ženevi pod ovaj imunitet ili se svi “tajni” razgovori i dokumenti obrađuju na lokaciji u Ženevi.
Sporazum o zakonu države domaćina također predviđa da će postojati poseban sporazum između WEF-a i EDA-e za jačanje suradnje s Konfederacijom.
Dana 21. siječnja 2020. Klaus Schwab iz Svjetskog ekonomskog foruma potpisao je sporazum sa Saveznim odjelom vanjskih poslova (EDA) kojim se proširuje suradnja za integraciju WEF-a u “International Geneva” i njegovo korištenje kao više strateške platforme. Ovaj Ugovor vrijedi četiri godine i može se revidirati, produžiti ili raskinuti.
Najvažnije točke:
-
Služiti kao platforma za znanstvenu diplomaciju i interes Švicarske za suradnju s međunarodnim organizacijama u Ženevi i drugdje u svijetu
-
Suradnja na ciljevima održivog razvoja
-
Nova partnerstva s više dionika za razvoj tehnologija i propisa koji jačaju digitalno povjerenje
-
Partnerstvo s gospodarskim akterima za promicanje promjene paradigme na globalnoj razini u pogledu održivog razvoja, s fokusom na „odgovornu potrošnju i proizvodnju“.
-
Suradnja između svih dionika za unaprjeđenje novih tehnologija u financijskom sektoru koje integriraju okolišna, društvena i upravljačka pitanja u poslovne i investicijske odluke
-
Međunarodna suradnja i upravljanje u području digitalizacije i automatizacije
-
Jačanje uloge međunarodnog ženevskog ekosustava kao “središta upravljanja i globalne suradnje”.
-
Sudjelovanje Švicarske u projektima i inicijativama WEF-a, uključujući Centar za četvrtu industrijsku revoluciju
-
Održivi razvoj gradova
Godine 2015., samo devet mjeseci nakon što je WEF u Ženevi dobio imunitete i privilegije prema Zakonu države domaćina, UN je usvojio Ciljeve održivog razvoja.
Dana 13. lipnja 2019. WEF i Ujedinjeni narodi potpisali su „Okvir strateškog partnerstva“ za „zajedničko ubrzanje provedbe Agende za održivi razvoj do 2030.“, sa šest prioriteta u područjima financiranja, klimatskih promjena, zdravlja, digitalne suradnje, rodna ravnopravnost i obrazovanje.
Sljedeće godine WEF je potpisao sporazum sa švicarskom EDA-om o suradnji na, između ostalog, ciljevima održivog razvoja, kao što je gore dokumentirano.
Preko 400 organizacija civilnog društva i 40 međunarodnih mreža nije bilo zadovoljno ovim sporazumom između WEF-a i Ujedinjenih naroda. Sporazum su vidjeli kao “uznemirujuće korporativno zarobljavanje UN-a koje svijet opasno vodi prema privatiziranom i nedemokratskom globalnom upravljanju” i pozvali su glavnog tajnika UN– a da prekine sporazum. Think tankovi i javnost vide znakove vremena – ovo je državni udar za preuzimanje vlasti.
Da biste razumjeli o čemu se zapravo radi u ciljevima održivog razvoja, pročitajte “17 ciljeva na putu do porobljavanja: Kako otkriti prave namjere iza agende 2030” autora Coreya Lynna.
Zasebno, švicarski savezni zakon o zaštiti podataka (DSG) revidiran je 1. rujna 2023. kako bi uključio amandman koji dopušta “obradu osobnih podataka institucijama koje uživaju imunitet od jurisdikcije prema članku 2. stavku 1. Saveznog zakona o “isključuje privilegije, imunitete i olakšice kao i financijske doprinose koje daje Švicarska kao država domaćin”. Dakle, čini se da oni mogu slobodno prikupljati podatke i ne podliježu GDPR-u – što je uvijek bio slučaj, ali amandman ima za cilj to pojasniti.
Stratezi WEF-a
Članstvo u ovom “klubu” je samo na poziv i, prema njihovoj povelji, trenutno uključuje oko 1000 članova, koje oni nazivaju “partnerima”. Cijeli popis partnera možete pogledati ovdje. Prema njihovoj web stranici, od siječnja 2016. članstvo je uključivalo članove iz više od 390 kompanija u više od 60 zemalja. U povelji stoji da članovi dolaze iz vodećih svjetskih kompanija koje pokreću globalnu ekonomiju te da “nisu vezani političkim, stranačkim ili nacionalnim interesima”.
Članstvo košta između 60.000 i 600.000 dolara godišnje, ovisno o razini “partnerstva”. WEF održava godišnje sastanke na kojima se okupljaju svjetski čelnici i milijarderi kako bi podijelili svoja stajališta i želje za četvrtom industrijskom revolucijom u kojoj će se na ljude gledati kao na idiote koji neće posjedovati ništa, biti sretni i jesti kukce da bi preživjeli. Na godišnjim sastancima u Davosu policija i do 5000 vojnika raspoređeni su radi sigurnosnih mjera zaštite ovih članova društva koji žele vladati svijetom i sebe smatraju elitom.
Godine 2021. došlo je do negodovanja političara i skupina civilnog društva zbog iznosa sredstava koje je švicarska vlada dodijelila sigurnosti za godišnje sastanke u Davosu. Vlada je tada smanjila financiranje s 3,65 milijuna švicarskih franaka (4,02 milijuna dolara) na 2,55 milijuna franaka godišnje od 2022. do 2024. godine.
Od 2004. godine američka vlada je Svjetskom gospodarskom forumu osigurala više od 55 milijuna dolara inozemne pomoći , a gotovo sve to otišlo je Grow Africa i Savezu za olakšavanje trgovine. Ovo je barem dokumentirano.
Iako je teško odrediti količinu novca koja teče kroz WEF, vjerojatnije je da su glavni planeri, stratezi, pregovarači i utjecajni ti koji potiču i upravljaju proračunima za planove i programe koji uključuju velike iznose potrebnih sredstava za protok kroz središnje banke i druge financijske institucije.
Vrijedno je ponoviti činjenicu da SAD ima više od 21 trilijuna dolara nestalih i nedokumentiranih sredstava, što je u skladu s brojnim programima provedenim u posljednja dva desetljeća – s nevjerojatnih 6,5 bilijuna dolara samo u 2015. Gdje je nestao sav taj novac? Pandemija Covida ovdje ne prolazi nezapaženo.
Primjer nove inicijative WEF-a: “Pomozite u otključavanju 3 trilijuna dolara potrebnih godišnje za klimu i prirodu”
Ovo je nova inicijativa pokrenuta ove godine pod nazivom Giving to Amplify Earth Action (GAEA) koja ima za cilj mobilizirati filantropski kapital putem 45 partnera kako bi se prikupilo 3 trilijuna dolara godišnje za borbu protiv klimatskih promjena i gubitka prirode i postizanje neto nultog rasta do 2050. godine. Ali ne griješite: njihov je cilj “osloboditi državne resurse”.
Popis filantropskih partnera uključuje uobičajene sumnjivce kao što su “Bezos Earth Fund”, “BMW Foundation”, “IKEA Foundation”, “Open Society Foundations”, “Temasek Trust”, “Rockefeller Foundation”, “United Nations Foundation”, “ Welcome Trust” i mnogi drugi.
Pojedinci, akademske institucije, tvrtke i organizacije javnog sektora također uključuju uobičajene sumnjivce kao što su Cambridge Institute, Columbia University, University of Cambridge, egipatska vlada, McKinsey, Salesforce, Singapore University, Stanford University, UN i brojni drugi.
Njihov je navodni cilj okupiti lidere koji mogu identificirati rješenja koja imaju ulogu katalizatora, testirati i poboljšati modele financiranja te “proširiti i replicirati uspješne pristupe novim sektorima, regijama i akterima”.
Ovo je savršen primjer njihove strategije kako bi mobilizirali sredstva za fiktivne hitne slučajeve dok promiču planove koji bi porobili čovječanstvo pod krinkom “sigurnosti, zaštite i pogodnosti”. To je najduža prijevara i sa svakim mjesecom koji prolazi, sve više ljudi doznaje za nju.
Poziv na akciju
Cijela ta mreža gradi ovu infrastrukturu mreže kontrole od 1940-ih, djelujući izvan zakona. Važno je da ljudi potraže popis imuniteta i privilegija međunarodnih organizacija u svojoj zemlji i objave te poveznice u komentarima ispod [na web stranici Corey’s Digs ispod članka, ur. Prevoditelj] kako bismo mogli sastaviti sveobuhvatnu kartu globalne mreže. Dio 1 sadrži detaljan popis za SAD i neke organizacije koje će biti na popisu u svakoj zemlji.
Jednako je važno da ljudi dijele te informacije, upoznaju druge s njima i što je najvažnije, kontaktirajte svoje predstavnike i obavijestite ih da se ti imuniteti i privilegije moraju ukinuti jer su oni alat koji im omogućuje da djeluju mimo zakona, bez odgovornosti ili transparentnosti, a korišteni su kao oružje protiv građana diljem svijeta.