U hibridnom načinu ratovanja kombiniraju se vojne, informacijske, političke, ekonomske i kibernetičke metode

U hibridnom načinu ratovanja kombiniraju se vojne, informacijske, političke, ekonomske i kibernetičke metode

Hibridno ratovanje kombinira vojne, informacijske, političke, ekonomske i cyber metode. To uključuje psihološke pritiske raznih vrsta, terorističke napade, propagandu, dezinformacije, cyber i hakerske aktivnosti.

Danas je hibridni informacijski rat postao jedan od vodećih oblika specijalnog ratovanja protiv čovječanstva.

Specijalisti za hibridno informacijsko ratovanje su masovni mediji, provjera činjenica, CCDH, kampanje protiv mržnje, 77. brigada, Huteighteen, itd.

Informacije koje napadaju čovječanstvo nastaju u nekoliko najvećih svjetskih medijskih centara, a zatim se jednostavno kopiraju i tako prenose u sve ostale medije sustava.

Factcheckeri se koriste za ispravljanje podataka na mrežama i drugdje. Svi podaci su strogo kontrolirani kako bi uvijek bili usklađeni s informacijama vladajućih struktura. Ukoliko dođe do odstupanja, primjenjuju se cenzure, blokade, razne smetnje u komunikaciji, sjenčanje, brisanje objava, komentara i lajkova, kao i rušenje ugleda, zatvaranje profila i sl.

CCDH je angloamerička organizacija koja se bavi medijskim linčem u slučaju kroničnog kršenja globalističkog narativa. Svojim stalnim kampanjama uspjeli su zatvoriti profile mnogih poznatih antivaxxera na fb-u, twitteru itd. Tako je krajem 2020. ugašen Twitter nalog Davida Ickea.

Kampanje protiv mržnje djeluju na principu sukobljavanja određenih društvenih skupina (vjerskih, socijalnih, nacionalnih i dr.) s drugim skupinama u društvu, te stoga imaju karakter hibridnog rata. Stoga njihov cilj nije suzbijanje, već širenje mržnje i razdora među ljudima, što vrlo često rezultira otvorenim sukobima. Jedan primjer: Životi crnaca su važni

  1. brigada i Osamnaesta (Velika Britanija) zapravo su vojne formacije nastale iz nekadašnjeg SAG-a (Security Assistance Group). Vrlo su učinkovite operativne jedinice za informacijsko ratovanje, a za svoje operativno djelovanje uglavnom koriste društvene mreže.

Uvijek rade na isti način. Najprije naprave preciznu analizu psihološkog profila svoje vojne mete, a zatim na temelju karakteristika tog profila kroje dezinformacije i ubacuju ih u virtualni svijet. Uglavnom se temelje na već postojećim informacijama o pojedincima i skupinama koje napadaju. Cilj im je obezvrijediti prave informacije kojima ljudi raspolažu, puštajući u opticaj toliko gluposti i laži da će s vremenom biti jako teško razlučiti što je istina, a što laž. Za njih radi veliki stroj koji proizvodi šokantne tekstove i videa, s namjerom da se iskrivi percepcija o nama buntovnicima kako bi oni izgubili sigurnost, utonuli u apatiju i na kraju digli ruke od svega.

Jedan od tipičnih primjera je priča da su mnogi naši protivnici odavno mrtvi. Biden, Soros, Gates… svi su oni već likvidirani i zamijenjeni klonovima ili glumcima. Čak i da jest, što mi imamo od toga? Važna je funkcija, a ne osoba koja je obnaša. Glumac može imati istu poziciju, ali nama je svejedno ako radi protiv nas.

U ovom globalnom informacijskom ratu vrlo je važno ne nasjedati na ovakva zamagljivanja, jer je cilj protivničke strane uništiti naš kredibilitet i proglasiti nas ludima. Računaju da nam tada više nitko neće vjerovati, pa bi nas tako najlakše izbacili iz igre. Zato je važno svaki podatak više puta provjeriti i uvijek razmisliti kome ide u prilog. Ako se sumnja da bi to moglo stvoriti svađe i nesuglasice u našem narodu, onda to sigurno ne koristi nama nego protivnicima, pa se ne treba dijeliti. Jednako nam štete i dezinformacije na koje su svi sumnjičavi. Žele proširiti ideju da veliki broj aktivista radi za drugu stranu, pa će većina pobunjenika zaključiti da je sve pokvareno i potkopano i napustiti otpor.

Podijeli članak:

Facebook
Twitter
Reddit
WhatsApp