U preprintu časopisa The Lancet iz siječnja 2023., novozelandska vlada objavila je studiju koja pokazuje 70 posto povećanu stopu oštećenja bubrega nakon dvije doze Pfizer mRNA cjepiva.
O samoj ozljedi je još više govorio učinak ovisan o dozi. To jest, jedna doza Pfizera pokazala je 60 posto povećanu stopu ozljeda unutar tri tjedna nakon injekcije, dok su dvije doze pokazale 70 posto povećanu stopu ozljeda tri tjedna nakon injekcije. Autori nisu definirali “akutnu ozljedu bubrega”, ali se u kliničkom okruženju podrazumijeva da uključuje mjerljive promjene u laboratorijskim rezultatima i/ili ozbiljne znakove i simptome kao što su krvarenje, bol pri mokrenju, bubrežni kamenci, nefritis, nefrotski sindrom ili druge bubrežne disfunkcije.
Podaci su izvučeni iz nacionalne baze podataka od preko 4 milijuna ljudi starijih od 5 godina koji su primili Pfizer cjepiva. Taj broj predstavlja 95 posto odraslih i tinejdžera na Novom Zelandu.
U usporedbi s povijesnim pozadinskim stopama ozljeda bubrega, u izvornom članku pronađene su sljedeće promjene u akutnim ozljedama bubrega, kao što je prikazano na ovoj snimci zaslona.
Ovi alarmantni rezultati znatno povećanog oštećenja bubrega objavljeni su u sažetku izvornog članka, a ovdje su dvije snimke zaslona iz verzije sažetka tog članka iz siječnja 2023.: [1]
Sada povećajmo posljednje dvije rečenice:
Ništa od navedenog više nije dostupno online, osim putem web arhiva.
Čini se da cijeli rad više nigdje nije dostupan, samo sažetak, a sljedeće se pojavljuje kada kliknete na poveznicu koja je radila još u siječnju:
Čini se da izvorni cijeli članak više nije dostupan na internetu, ali još uvijek imam gornje snimke zaslona. Novinar Alex Berenson napisao je sažetak izvornog članka. [2]
Skrivanje podataka na Novom Zelandu
Zatim se čudna stvar dogodila s podacima s Novog Zelanda. Ne samo da je gornji rad nestao, već je i broj prijavljenih akutnih ozljeda bubrega gotovo prepolovljen. Evo što ista tablica sada pokazuje, iz istoimenog rada, istih autora, od kolovoza 2023., [3] na ovoj poveznici:
Odjednom, od siječnja do kolovoza 2023., promatrani događaji akutne ozljede bubrega (AKI) sada su samo 57 posto odnosno 58 posto prvotno prijavljenih događaja AKI. Kao rezultat toga, podaci prikazani u kolovozu izgledaju kao da Pfizerovo cjepivo nije napravilo nikakvu razliku ili je čak impliciralo neznatnu korist, dok su podaci objavljeni sedam mjeseci ranije pokazali alarmantan porast akutnih ozljeda bubrega nakon cijepljenja.
Također, u reviziji kolovoza 2023. smanjen je prijavljeni broj onih koji su primili prvu dozu za oko 100.000, a broj onih koji su primili drugu dozu smanjen je za više od 200.000.
Tijekom vremenskog razdoblja istraživanja, od 19. veljače 2021. do 10. veljače 2022., Novi Zeland je imao relativno niske stope COVID-19, kao što se vidi na grafikonu u nastavku. [4] Krivulja u nastavku poprimila je okomiti zaokret 11. veljače 2022., što je bio dan nakon što su novozelandski vladini autori rada prestali prikupljati podatke. Sve do tog dramatičnog obrata, dnevni novi potvrđeni slučajevi COVID-a na Novom Zelandu bili su blizu nule.
Stoga nije moguće pripisati ozljede bubrega uočene u novozelandskim cjepivima nakon COVID-a infekciji COVID-19.
Sljedeći popis ozljeda i poremećaja bubrega uočen je u kliničkim ispitivanjima Pfizera. [5] Pfizer je u svom “Dodatku 1: Popis nuspojava od posebnog interesa” naveo sljedeće ozljede urinarnog trakta uočene u kliničkim ispitivanjima Pfizera.
S Pfizerovog popisa od preko 1200 vrsta ozljeda, izvukao sam sindrome i ozljede opažene u Pfizerovim studijama koje su bile posebno povezane s ozljedama bubrega ili su posljedica njih i/ili sindrome i ozljede koje su zahvatile bubrege više od bilo koji drugi organ. Našao sam 40 takvih bolesnih stanja. Oni su sljedeći:
- 2-hidroksiglutarna acidurija.
- Akutna ozljeda bubrega.
- Pozitivna antitijela na glomerularnu bazalnu membranu.
- Bolest antiglomerularne bazalne membrane.
- Autoimuni nefritis.
- Prisutan bilirubin u mokraći.
- C1q nefropatija.
- Kronični autoimuni glomerulonefritis.
- Krioglobulinemija.
- Dijalizna amiloidoza.
- Fibrilarni glomerulonefritis.
- Glomerulonefritis.
- Glomerulonefritis membranoproliferativni.
- Membranski glomerulonefritis.
- Glomerulonefritis brzo napreduje.
- Goodpastureov sindrom.
- Henoch Schonlein purpura nefritis.
- IgA nefropatija.
- IgM nefropatija.
- Imunološki posredovani nefritis.
- Imunološki posredovani bubrežni poremećaj.
- Lupusni nefritis.
- Mesangioproliferativni glomerulonefritis.
- Nefritis.
- Nefrogena sistemska fibroza.
- Paroksizmalna noćna hemoglobinurija.
- Amiloidoza bubrega.
- Bubrežni arteritis.
- Tromboza bubrežne arterije.
- Bubrežna embolija.
- Zatajenje bubrega.
- Tromboza krvnih žila bubrega.
- Bubrežni vaskulitis.
- Embolizam bubrežne vene.
- Tromboza bubrežnih vena.
- Sklerodermijska bubrežna kriza.
- Tubulointersticijski nefritis i sindrom uveitisa.
- Bilirubin u mokraći povećan.
- Urobilinogen u mokraći smanjen.
- Urobilinogen u mokraći povećan.
Ovdje je popis od 10 drugih ozljeda i sindroma uočenih nakon cijepljenja u Pfizerovom ispitivanju koje uključuju bubrege, ali nisu isključivo za njih. Oni često utječu i oštećuju bubrege, ali nisam ih uključio na gornji popis jer nisu specifični za bubrege. Oni su sljedeći:
- ANCA vaskulitis.
- Difuzni vaskulitis.
- Diseminirana intravaskularna koagulacija.
- Granulomatoza s poliangiitisom.
- Nodozni poliarteritis.
- Plućni bubrežni sindrom.
- Sistemski eritematozni lupus.
- Sistemska sklerodermija.
- Trombotička mikroangiopatija.
- Sindrom preosjetljivosti posredovan imunološkim kompleksom tipa III.
Više od 1200 različitih nuspojava od posebnog interesa promatrano je i prijavljeno u kliničkim ispitivanjima Pfizera. Ovdje je snimak zaslona samo onih koji se odnose na poremećaje glomerula, finih jedinica za filtriranje u bubrezima – preko pola milijuna u svakom bubregu – koje odvajaju krv od urina:
Ostali nalazi ozljede bubrega nakon cijepljenja protiv COVID-a
Bubrežni događaji nakon cijepljenja protiv COVID-a zabilježeni su u studiji na 111 pacijenata s prethodno biopsijom dokazanim glomerulonefritisom i dvije prethodne doze mRNA cjepiva. [6]
Autori su otkrili da je 22,5 posto cijepljenih pacijenata doživjelo novu pojavu ili recidiv glomerulonefritisa ili drugih bubrežnih poremećaja nakon cijepljenja protiv COVID-a. Uz to, 10,8 posto imalo je povećanu proteinuriju, 12,6 posto imalo je pogoršanje hematurije, a 0,9 posto imalo je vrijednosti kreatinina 150 puta veće od normalnih ili gore.
Nije pronađena razlika između cijepljenih Pfizerom i cijepljenih Modernom s obzirom na bubrežne događaje.
Studija je otkrila sljedeće: