Gretina saveznica u Davosu poručuje da međunarodni sud treba osuditi farmere i ribare zbog nepoštivanja klimatske agende

Gretina saveznica u Davosu poručuje da međunarodni sud treba osuditi farmere i ribare zbog nepoštivanja klimatske agende

U Davosu se jučer pojavilo nekoliko bizarnih rasprava, većina njih u duhu klimatske agende ili uvođenja umjetne inteligencije. Među brojnim zelenim fanaticima posebno se istaknula predstavnica jedne neprofitne organizacije koja je tražila oštro kažnjavanje poljoprivrednika, ribara i energetskih tvrtki zbog “ekocida”.

Pritom, međutim, nije mislila na, primjerice, ozbiljno onečišćenje vode ili zraka, već nepoštivanje klimatske agende prekomjernom proizvodnjom CO2. Slični fanatici, kojih je u raspravama bilo više, samo pokazuju u kojem smjeru svijet ide.

Uz genocid, zločine protiv čovječnosti i ratne zločine, Međunarodni kazneni sud trebao bi svojoj presudi dodati riječ “ekocid” kako bi kriminalizirao nuspojave poljoprivrede, ribolova i proizvodnje energije, ustvrdio je zeleni fanatik tijekom godišnjeg sastanka Svjetskog gospodarskog foruma u Davosu, Švicarska.

Saveznica Grete Thunberg i izvršna direktorica Stop Ecocide Internationala Jojo Mehta pozvala je na novu međunarodnu kaznenu kategoriju “ekocida”, koja bi spriječila “masovnu štetu i uništavanje prirode”, tijekom panela WEF-a u Davosu u utorak pod nazivom “Gdje se priroda susreće s konfliktom”.

Mehta, koja je 2017. zajedno s pokojnom aktivisticom zelenog zakona Polly Higgins osnovala Stop Ecocide, rekla je na sastanku globalističkog Svjetskog ekonomskog foruma:

“Naša organizacija i drugi suradnici zalažu se da se ovo zakonski prizna kao ozbiljno kazneno djelo jer je jedno od pitanja koje prožima ovu raspravu to što imamo kulturološki ukorijenjenu naviku da štetu prirodi ne shvaćamo jednako ozbiljno kao što štetu shvaćamo prema ljudima i vlasništvu.”

Dok zagovornici takvog zakonodavstva često ukazuju na katastrofe kao što su izlijevanje nafte i nuklearne nesreće, Mehta je sugerirala da bi se ekocid mogao proširiti kako bi uključio osnovne ljudske potrebe kao što su poljoprivreda i proizvodnja energije koje proizvode previše CO2.

“Ako se borite za ljudska prava, barem znate da su masovna ubojstva, mučenja, sve te stvari teški zločini, ali nema ekvivalenta u području okoliša. Za razliku od međunarodnog zločina poput genocida koji uključuje specifičnu namjeru, u ekocidu vidimo da ono što ljudi pokušavaju učiniti je posao, poljoprivreda, ribolov, proizvodnja energije, ali ono što nedostaje je svijest i savjest o nuspojavama, oko kolateralne štete to se događa s njim,” rekla je zelena fanatkinja.

Mehta je tvrdila da bi stvaranje kaznene kategorije “ekocida” “usmjerilo” pojedince, tvrtke i vlade diljem svijeta u zdravijem smjeru, iz straha od kaznenog progona na Međunarodnom kaznenom sudu i potencijalno dugih zatvorskih kazni.

Eko-terorist je prethodno objasnio: “Može se zamisliti, na primjer, da kada zakon bude na snazi, odluka koja vodi do novog rudnika ugljena ili odluka koja vodi do otvaranja novih projekata fosilnih goriva, potencijalno mora doista ozbiljno preispitati.”

Mehtini argumenti na WEF-u također su izazvali kritike na društvenim mrežama, a australski senator Malcolm Roberts rekao je : “To je ono što ti luđaci rade: izmišljaju nove riječi, kontroliraju jezik i zatvaraju raspravu.”

Podijeli članak:

Facebook
Twitter
Reddit
WhatsApp