Ovo je uistinu pravo sportsko „dostignuće“.
Momčad je ostala neporažena tijekom cijele sezone ženske Premier lige: sada je Flying Bats FC iz Sydneya također osvojio veliko finale u nedjelju. Nema potrebe za slavljem, jer iako se natječete u ženskom sportu, u timu je pet bioloških muškaraca koji žele biti “trans”. Pravi ženski timovi bili su prisiljeni natjecati se protiv njih u prošlosti, pod prijetnjom disciplinskih mjera, unatoč značajnim sigurnosnim rizicima.
Flying Bats sa sjedištem u Sydneyju se na svojoj web stranici hvale kao “najveći LGBTQIA+ ženski i nebinarni nogometni klub na svijetu”. Nitko ne može razumjeti što rade u ženskom nogometu: Zato su stvarne ženske ekipe morale biti prisiljene natjecati se protiv momčadi prepune bioloških muškaraca, čak i pod prijetnjom disciplinskih mjera.
Sigurnost žena koje moraju igrati protiv bioloških muškaraca ne igra nikakvu ulogu – iako je predsjednik drugog nogometnog kluba već osudio slučaj u kojem je igračicu udario u nogu igrač “Letećeg šišmiša” na hitnom sastanku koji je procurio ožujka slomljen je nasilnim okršajem. Danas više ne igra nogomet. Još 24 igrača već su napustila njegov klub jer se nisu željeli natjecati protiv LGBT momčadi.
Prave žene bi se sramile same sebe – trans igrači ne. Biološki muškarci preuzimaju ženski sport (ne samo nogomet), potpuno ga obezvrijeđuju i uništavaju pravim sportašicama koje se žele ravnopravno natjecati s ostalim sportašicama. Nije iznenađujuće da se takozvane trans žene susreću s prijezirom zbog toga. Da se natječu u mješovitim timovima u svojim ligama, nitko s njima ne bi imao problema – jer bi tada svi znali u što se upuštaju.
Čini se previše znakovitim da su sigurnosne snage bile prisutne na finalu u nedjelju i, prema izvješćima, ne samo da su poduzele mjere protiv upotrebe profesionalne opreme za fotografiranje, već su provjeravale i mobitele posjetitelja kako bi osigurale da se ne naprave neugodne fotografije neravnopravnog meča.
Naravno, pobijedila je mješovita momčad Flying Batsa: ukupno su izašli kao pobjednici iz svih 16 utakmica u ženskoj Premier ligi, postigavši 65 golova i primivši samo četiri gola. Bili su u potpunosti predani zaštiti trans igrača: Daily Mail Australia suzdržao se od otkrivanja njihovih identiteta kao mjere predostrožnosti, a “Football NSW” ih je čak i izbrisao sa svoje web stranice.
Dakle, vrlo dobro znamo da ovu aktivnost jednako malo toleriraju mentalno zdravi prosječni građani kao i sportaši koji se žele natjecati u pravim ženskim sportovima. Promicatelji ove agende neće promijeniti ovu stvarnost – baš kao što osoba ne može po volji promijeniti svoj biološki spol.