Koliko su opasne Bluetooth slušalice? Istaknuti neuroznanstvenik Prof. Andrew Huberman izvještava o alarmantnim nalazima

Koliko su opasne Bluetooth slušalice? Istaknuti neuroznanstvenik Prof. Andrew Huberman izvještava o alarmantnim nalazima

Koliko su opasne Bluetooth slušalice? Istaknuti neuroznanstvenik Prof. Andrew Huberman izvještava o alarmantnim nalazima.

Ovaj čovjek objašnjava zašto ne biste trebali koristiti bežične slušalice: Prije nekoliko godina, na temelju osobnog iskustva, odlučio je prestati koristiti Bluetooth slušalice. Stalno je dobivao ciste iza ušiju za koje su mu govorili da su limfne otekline. Ciste normalno odvode limfnu tekućinu.

Andrew Huberman, dr. sc., neuroznanstvenik je i ugledni profesor na Odsjecima za neurobiologiju i, zahvaljujući ljubaznosti, za psihijatriju i bihevioralne znanosti na Medicinskom fakultetu Stanford. 


Dr. Andrew Huberman osobno je prestao koristiti Bluetooth slušalice jer su mu natekli limfni čvorovi iza ušiju i osjetio je valunge. To mu je dalo razloga za zabrinutost zbog mogućih zdravstvenih rizika.

Ispitivao je dr. Matthew MacDougall, glavni neurokirurg Neuralinka, o elektromagnetskim poljima (EMF) čepića za uši. Nije bio zabrinut zbog toga, ali dr. Huberman je odlučio prijeći na žičane slušalice kako bi smanjio moguće rizike.

Dr. Huberman je također spomenuo vrućinu povezanu s korištenjem čepića za uši. U razgovoru s neurokirurgom objašnjeno je da bi prirodni sustav hlađenja tijela trebao biti dovoljan da neutralizira lokalnu toplinu koju takvi uređaji emitiraju.

Opasnost Bluetootha je u tome što emitira isto mikrovalno zračenje kao telefoni i ruteri. Međutim, Bluetooth slušalice sjede izravno na glavi i šalju mikrovalne frekvencije izravno u mozak.

Izmjerio sam AirPods pomoću svog CORNET EMF mjerača, koji je pokazao konstantnu vrijednost od 1 mW/m² – razine koje se smatraju štetnim za ljude tijekom dugotrajne izloženosti. Razmotrite utjecaj okruženja vašeg mozga s dva Bluetooth uređaja koji neprestano emitiraju mikrovalno zračenje. Ako želite izbjeći potencijalne rizike poput tumora na mozgu ili drugih neuroloških problema, klonite se Bluetooth slušalica!!!

Trebate li stvarno biti zabrinuti zbog korištenja Bluetooth slušalica?

Godine 2015. skupina znanstvenika potpisala je peticiju koja je izazvala “ozbiljnu zabrinutost” o potencijalnim zdravstvenim rizicima tehnologije neionizirajućeg elektromagnetskog polja (EMF), poput raka. Svi Bluetooth uređaji koriste EMF tehnologiju. (Pogledajte emfscientist.org )

Međutim, Nacionalni institut za rak tvrdi:

Nema znanstvenih dokaza o jasnoj vezi između korištenja bežičnih uređaja i raka ili bilo koje druge bolesti.

Nacionalni institut za rak preporučuje korištenje Bluetootha kao sigurnijeg načina korištenja mobitela. (Pogledajte cancer.gov )

 

Je li Bluetooth tehnologija loša za vaš mozak?

Često postoji strah da uporaba bežičnih slušalica oštećuje mozak i povećava rizik od raka. Međutim, Bluetooth tehnologija je neionizirajuće zračenje, što znači da nije kancerogena. (Pogledajte fda.gov )

Ipak, teško je izvući zaključke o Bluetoothu i njegovoj povezanosti s rizikom od raka.

Istraživanje nije utvrdilo uvjerljivu vezu između RF zračenja – osobito od mobitela – i negativnih učinaka na zdravlje. Međutim, potrebna su daljnja istraživanja. (Pogledajte niehs.nih.gov )

250 znanstvenika upozorava na opasnost od raka od Bluetooth slušalica

Godine 2019. 250 znanstvenika iz preko 40 zemalja potpisalo je peticiju WHO-u i Ujedinjenim narodima. U njoj se upozorava na štetno zračenje bežičnih tehnologija.

Izvor: Daily Mail (obrisan članak

Bez obzira koju vrstu slušalica koristite, važno je biti svjestan zdravstvenih rizika. Oni su daleko ozbiljniji od male količine zračenja.

Hodanje s glasnim slušalicama i hodanje ispred automobila puno je opasnije od teorijskog tumora koji se neće pojaviti za 20 godina.

–Foster

Slušalice mogu oštetiti vaš sluh ako se ne koriste odgovorno. Ne možete poništiti gubitak sluha, ali ga u mnogim slučajevima možete spriječiti. Najbolje je ograničiti korištenje slušalica na 60 do 90 minuta dnevno, uz redovite pauze i glasnoću ne veću od 60 do 80%. Još više smanjite glasnoću ako slušate više od 90 minuta.

Centar za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) preporučuje slušalice s potiskivanjem buke kako ne biste došli u iskušenje da pojačate glasnoću kako biste blokirali drugu buku. Međutim, slušalice za suzbijanje buke nisu dobar izbor ako idete u šetnju ili u bilo kojoj drugoj situaciji u kojoj to što ne možete čuti okolinu predstavlja sigurnosni rizik.

Podijeli članak:

Facebook
Twitter
Reddit
WhatsApp