Ako volite ugljičnu neutralnost i bolest X, onda će vam se definitivno svidjeti ruski EEF-2024

Ako volite ugljičnu neutralnost i bolest X, onda će vam se definitivno svidjeti ruski EEF-2024

Ako volite ugljičnu neutralnost i bolest X, onda će vam se devinitivno svidjeti ruski EEF-2024.

Ali prvo morate napraviti PCR test (naravno), jer bez toga ne ide.

izvor: https://forumvostok.ru/en/

Koliko biste bili spremni platiti za privilegiju da sjedite u sobi punoj nepopravljivih luđaka dok oni brbljaju zadivljujuće gluposti u obranu globalne oligarhije i njezinih planova da život učini potpuno nepodnošljivim?

Ako je vaš odgovor na ovo primamljivo pitanje: “6768 dolara, i to je moja posljednja ponuda – ni peni više, ni peni manje”, onda morate požuriti u Vladivostok jer uskoro završava Istočni ekonomski forum. Već ste propustili trabunjanje o “Bolesti X i kako se možemo pripremiti za nepoznato?”

Jednostavno si ne možete priuštiti da propustite ovaj forum osim ako naravno ne planirate prisustvovati i G20, Davosu ili Bohemian Groveu – jer ove konferencije raspravljaju o potpuno istim temama.

Kao što tradicija nalaže, morate napraviti PCR test da biste sudjelovali na ovogodišnjim East Economic Celebrations.

Zapravo, ako želite slušati predavanje Vladimira Putina o ekonomiji Istoka, morate pristupiti dvama nevaljanim testovima varanja. Jer bolje biti siguran nego kasnije zažaliti.


izvor: https://forumvostok.ru/en/covid-19/

(Dodatni PCR test za Putina mogao bi malo uznemiriti neke njegove fanove – ali ne bojte se to je samo njegov tajni rat protiv WHO-a i Big Pharma-e gdje Putin koristi ovaj dodatni istočno-ekonomski PCR test kao dio svog lukavog plana da pošalje Billa Gatesa u kažnjeničku koloniju u Sibiru prije nego što ga bude regrutiralo rusko ministarstvo obrane da sjedi u rovu u istočnoj Ukrajini i čeka da ga ubije dron samoubojica).

Vjerujte planu i ostanite naivni.

Međutim, ako ste PCR negativni, tada imate pristup ekonomskom programu prepunom multipolarne istočnjačke mudrosti:

Rusija i Kina zajedno koračaju prema ugljičnoj neutralnosti do 2060

Rusija i Kina su među pet najvećih svjetskih emitera stakleničkih plinova, a uspjeh njihovih nastojanja da postignu ugljičnu neutralnost do 2060. uvelike će odrediti u kojoj će mjeri biti ostvareni ciljevi Okvirne konvencije UN-a o klimatskim promjenama i Pariškog sporazuma.

Kina ima nacionalni sustav trgovanja emisijama stakleničkih plinova, dok je Rusija uvela obvezno izvješćivanje o ugljiku i provodi eksperiment trgovanja emisijama na otoku Sahalinu. Dvije zemlje nastoje pronaći najučinkovitija regulatorna rješenja koja pridonose sveobuhvatnoj dekarbonizaciji, uzimajući u obzir vlastite specifične nacionalne okolnosti, nastavljajući pritom provoditi svoje planove gospodarskog rasta i razvoja.

Uz sve veću regulaciju emisija ugljika, ruske i kineske tvrtke imaju sjajnu priliku izgraditi suradnju u pružanju resursa i dijeljenju tehnologija ključnih za postizanje ambicioznih klimatskih ciljeva. Koji izazovi i prilike proizlaze iz suradnje na niskougljičnom razvoju za tvrtke?

Može li se regulacija ugljika iskoristiti za povećanje konkurentnosti i otvaranje novih tržišta? Kako možemo osigurati međusobno priznavanje i usporedivost mjera i nastojanja za smanjenje emisija stakleničkih plinova?

BONUS: Moderator ove uzbudljive panel rasprave je izvršni direktor Russian National ESG Alliance – besramne prijevare koju vodi najprijateljskija ruska banka, Sber

Da, Rusija je dio revolucije “održivog razvoja”

Znam što neki od vas misle: neutralnost ugljika je sjajna, ali je li multipolarni svjetski poredak spreman podržati WHO ako proglasi još jednu lažnu pandemiju i pritom ubije stotine milijuna ljudi? EEF-2024 će ublažiti vaše vrlo opravdane brige.

Bolest X. Kako se možemo pripremiti za nepoznato?

Možemo samo hipotetski govoriti o tome koliko bi bolest X mogla biti opasna, zarazna ili smrtonosna u budućnosti. Međutim, vrlo je vjerojatno da će se novi patogen s pandemijskim potencijalom pojaviti u jugoistočnoj Aziji.

S obzirom na gustoću naseljenosti, urbanizaciju, razinu ekonomske integracije, brzo rastuće međusobne veze i tempo trgovinskog i gospodarskog razvoja, zemlje u regiji trebaju pronaći nove načine suradnje u upravljanju rizicima od epidemije, u ranom otkrivanju i kontroli novih infekcija, te u Stvorite istraživanje i razvoj u području dijagnostike i cjepiva.

Način na koji se jugoistočna Azija priprema za bolest X odredit će hoće li nova pandemija biti još razornija od COVID-19. Je li opasnost od nove nepoznate bolesti X stvarna? Kada ih možemo očekivati ​​i što će pridonijeti njihovoj pojavi? Što trebamo učiniti da spriječimo pojavu nove pandemije?

Je li jugoistočna Azija spremna za sljedeću pandemiju? Hoće li moći zaštititi svijet i spriječiti širenje moguće bolesti? Koji su prioriteti za znanstvenu i tehničku suradnju među zemljama u regiji kako bi se poboljšala njihova spremnost na zarazne prijetnje? Koje mehanizme suradnje treba ojačati i razviti kako bi se poboljšala spremnost i odgovorilo na pandemije?

BONUS: Moderator panela Vjačeslav Smolenski viši je ruski švercer WHO-a koji je za divno čudo studirao baš u Londonu. Slučajnost ili sudbina?


izvor: who.int

Sve ovo naravno ide još dalje.

Prilagodba klimatskim promjenama: izazovi i prilike za poduzeća

Dugoročna promatranja pokazuju da se prosječna godišnja temperatura na zemljinoj površini u Rusiji od sredine 1970-ih u prosjeku povećala za 0,51 °C svakih 10 godina (stopa rasta temperature porasla je za 0,04 °C u odnosu na 2019.), što je 2,8 puta veća od prosječne stope rasta globalnih temperatura (0,18 °C svakih 10 godina). Stopa rasta u arktičkoj zoni Rusije je 3,9 puta veća od prosječne globalne stope (0,71 ° C svakih 10 godina). Proces prilagodbe uključuje prilagodbu stvarnim ili očekivanim klimatskim promjenama i njihovim posljedicama u ljudskim i prirodnim sustavima kako bi se smanjile štete ili iskoristile povoljne prilike. Je li rusko gospodarstvo spremno integrirati načela prilagodbe u svoje gospodarske aktivnosti i kako bi to utjecalo na poslovne procese poput upravljanja rizicima i dugoročnog planiranja? Je li takve probleme bolje rješavati danas ili će to dodatno opteretiti tvrtke?

BONUS: Moderirao Sberbank viši potpredsjednik za ESG.

Da li još uvijek mislite da Istok radi stvari drugačije od Zapada?

Više o ovome:

Novi klimatski poredak

Na UN Future Summitu moraju se odrediti prioriteti razvoja organizacije za razdoblje nakon 2030. godine. Na summitu će svjetski čelnici usvojiti Pakt o budućnosti, demonstrirajući globalnu solidarnost u interesu sadašnjih i budućih generacija.

Jedan od najvažnijih dijelova ovog dokumenta bit će klimatska agenda. Sljedeća konferencija stranaka (COP) Okvirne konvencije UN-a o promjeni klime održat će se u Bakuu u studenom 2024. Jedan od glavnih ciljeva bit će postavljanje zajedničkog mjerljivog cilja za financiranje.

Predsjednička trojka, koja uključuje Ujedinjene Arapske Emirate, Azerbajdžan i Brazil, priprema mapu puta čiji je cilj značajno proširiti međunarodnu suradnju i potaknuti zemlje da daju ambicioznije doprinose na nacionalnoj razini kako bi ojačale svoje akcije za suzbijanje globalnog zatopljenja.

O kojim temama klimatske agende će se raspravljati na summitu UN-a budućnosti? Koje će biti glavne teme nadolazeće konferencije o klimi u Bakuu? Koji će ciljevi biti postavljeni uoči jubilarnog COP-a, koji će se održati u Brazilu 2025.?

Ukratko, ovo je taj multipolarni svijet kojem se svi radujemo.

Jugoistočna Azija u multipolarnom svijetu

U današnjem svijetu, gdje globalizacija i integracija postaju sve važniji čimbenici razvoja društva, posebna se pozornost posvećuje regijama koje imaju ključnu ulogu u oblikovanju novog svjetskog poretka.

Azijsko-pacifička regija pojavila se kao novo političko i gospodarsko središte i igra ključnu ulogu u modernom geopolitičkom sustavu. I nitko ne može poreći da se središte globalnog razvoja preselilo u ovu regiju.

Jugoistočna Azija kritična je regija za svjetsku politiku, u kojoj se odvijaju složeni politički procesi, uključujući teritorijalne sporove i promjene ravnoteže moći između različitih zemalja. Kako promjena ravnoteže snaga u azijsko-pacifičkoj regiji utječe na globalnu geopolitičku situaciju?

Koje vanjske sile utječu na političke procese u azijsko-pacifičkoj regiji? Kako bi proces razdvajanja koji je u tijeku između Sjedinjenih Država i Kine mogao promijeniti globalne političke i ekonomske odnose? Koji su interesi NATO-a u azijsko-pacifičkoj regiji s obzirom na američko-kinesko rivalstvo? Može li jugoistočna Azija postati novi globalni financijski centar?

Stvari su toliko jasne da ne mogu biti jasnije. Istok i Zapad zajedno rade na provedbi viših ciljeva Agende 2030. i stvaranja Novog svjetskog poretka i onaj tko to još do sada nije shvatio, očito mu onda nije niti dato da shvati. 

Podijeli članak:

Facebook
Twitter
Reddit
WhatsApp