- Marko - Ivan Pekica
- Arhiva časopisa i portala Epoha
U čast velikana hrvatske glazbe i našega nikada prežaljenoga prijatelja Olivera Dragojevića, na sedmu godišnjicu njegova preranog odlaska, objavljujemo pjesmu Marka – Ivana Pekice ‘Kako Te je lipo bilo slušati i z Tobon pivati’ iz njegove zbirke pjesama ‘Kadi su vni dani’.
Kako Te je lipo bilo slušati i z Tobon pivati
Fala Ti, dragi naš noštromo.
Fala Ti, dragi naš kapetane.
Fala Ti na Tvojoj pismi.
Fala Ti na Tvojoj ljubavi
i plemenitosti ku si nam dariva.
Bija si velik i neponovljiv
za sva vrimena.
Takovega čovika više ni.
Sve nas ki smo
z Tobon živili i delali
ostavija si u neizmjernoj tugi,
plaču i u Tvojoj pismi.
Z Tobon smo kantali,
sanjivali, ljubili, feštali
i životu se veselili.
Z Tobon smo našu dicu porađali,
Z Tobon smo he gojili, ženili
i u život upućivali.
Z Tobon smo tako srićni bili.
I dok na Tvojoj partenci u vječnost
cilu Hrvatsku zalivaju slapovi suza,
Ti nas Tvojin lipin glason moliš:
Ne plačite, ljudi moji,
volite se, veselite se i pivajte,
zaš moj život je bija pisma,
moj život je bila barka,
moj život je bilo more,
moj život ste bili svi vi.



