Mel Gibson se oglasio zbog stravičnih nereda diljem SAD-a koji se sve više šire

Mel Gibson se oglasio zbog stravičnih nereda diljem SAD-a koji se sve više šire

Advertisements

Mel Gibson se oglasio zbog stravičnih nereda diljem SAD-a koji se sve više šire.

Advertisements

Jučer su se u SAD-u održali prosvjedi protiv Trumpove imigracijske politike, koje su organizirale neprofitne organizacije. Međutim, na nekim su mjestima otkazani nakon atentata na demokratske političare. Na drugim su mjestima bili mirniji, ali na nekoliko mjesta ponovno su degenerirali.

Prosvjedi su možda na nekim mjestima smireni Trumpovom novom naredbom, koja naređuje ICE-u da ne uhićuje ilegalne imigrante zaposlene u poljoprivredi, hotelima i restoranima, već se umjesto toga usredotočuje isključivo na kriminalne strance.

Neredi su se nastavili u Los Angelesu, a Nacionalna garda ih je ugušila na ulicama.

Advertisements

Tijekom sukoba između izgrednika i policajaca dogodilo se mnogo ozljeda :

Advertisements

Policija je upotrijebila suzavac i gumene metke kako bi smirila okupljene.

Jedan prisutni novinar požalio se da policija napada i novinare: „Iako sam se predstavio kao novinar i pokazao im značke, policajac me ipak upucao gumenim metkom“, rekao je novinar Elijah Schaffer.

“Još jedan hitac iz suzavca ispaljen je i na mene. Ciljaju na novinare.”

Advertisements
Advertisements

Schaffer je rekao da se 5000 do 10 000 ljudi još uvijek nalazi u području prosvjeda, unatoč mjerama kontrole mase i obećanjima o uhićenjima.

Slavni glumac Mel Gibson također je odgovorio na nemire koji već oko tjedan dana muče Los Angeles. Kritizirao je guvernera Kalifornije i gradonačelnikacu Los Angelesa, koje je nazvao odgovornima za nemire.

Advertisements

U novom videu koji je postao viralan na X-u, kultni glumac i redatelj Mel Gibson osudio je guvernera Kalifornije Gavina Newsoma i gradonačelnicu Los Angelesa Karen Bass zbog dopuštanja da se odvija bezakonje nakon njihovog masovnog neuspjeha u rješavanju šumskih požara ranije ove godine.

Samo nekoliko mjeseci nakon što su požari progutali tisuće domova u Pacific Palisades i drugim četvrtima Los Angelesa, višednevni niz nereda protiv ICE-a nastavlja se u gradu pod kontrolom demokrata.

Kao i mnogi drugi ljudi u Kaliforniji, Mel Gibsonu je očito dosta:

„Gavin Newsom i Karen Bass već su pokazali svoju nesposobnost i loše vodstvo tijekom požara u Los Angelesu“, rekao je Gibson.

„Sada, dok doživljavamo rašireno bezakonje i građanske nemire, ovo nikada nije bilo jasnije“, dodao je. „Oni nisu u stanju učinkovito i odgovorno reagirati tijekom katastrofe. Bilo da se radi o čistoj nesposobnosti ili otvorenoj zlobi, stvarnost je surova.“

Advertisements

„Kalifornija je u stanju previranja“, dodao je Gibson. „I pitam svoje sugrađane iz Los Angelesa: ‘Zašto su Gavin Newsom i Karen Bass još uvijek na vlasti? Koliko ćemo još tolerirati njihovo destruktivno donošenje odluka maskirano kao vodstvo?’“

“Vrijeme je da vratimo svoju zajednicu i svoju državu te damo moć i privilegije u ruke kompetentnih vođa čiji je cilj zaštititi nas i način života na kojem je ova nacija utemeljena i koji nam treba ponuditi.”

Advertisements

Holivudska zajednica poznata je po tome što je uglavnom probuđena i progresivna, i uvijek je zanimljivo kada istaknuti član zabavne industrije odstupi od liberalne naracije i progovori, kao što to ovdje čini Gibson.

A sada pogledajmo Utah, gdje su prosvjedi “Nema kraljeva” malo pošli po zlu:

U subotu navečer u Salt Lake Cityju u Utahu izbila je pucnjava na demonstracijama “Ne kraljevima” protiv Trumpove imigracijske politike, a najmanje jedna osoba je ozlijeđena, prema policiji.

 Mreže liberalnih neprofitnih organizacija održale su jučer više od 1800 demonstracija diljem zemlje pod nazivom “Nema kraljeva”.

Značajno je da se pucnjava u Utahu dogodila nakon što je muškarac, kojeg je guverner Tim Walz imenovao u Vijeće za razvoj radne snage, ubio političarku iz Minnesote i njezina supruga te pokušao ubiti zastupnika i njegovu suprugu rano u subotu ujutro.

Advertisements

Pucnjava u Utahu mogla bi biti još jedan potencijalni incident pod lažnom zastavom koji bi okrivio republikance za nasilje nad pobunjeničkim liberalima.

Još jedan incident dogodio se u subotu u Virginiji, oko 60 milja od Washingtona, D.C. Navodno je 21-godišnji muškarac automobilom prošao kroz gomilu prosvjednika protiv ICE-a, ozlijedivši najmanje jednu osobu.

Otprilike u 22:00 sata po istočnom vremenu, policijska uprava Salt Lake Cityja objavila je: „Istražujemo pucnjavu koja bi mogla biti povezana s demonstracijama u blizini ulice South State 200.“ Dodali su: „Imamo osobu od interesa u pritvoru.“

Kasnije su potvrdili da je barem jedna osoba “kritično ozlijeđena” i da se liječi u bolnici s ozljedama opasnim po život.

Video s mjesta događaja koji kruži društvenim mrežama prikazuje prosvjednike kako reagiraju na glasne pucnjeve i bježe. “O, moj Bože. To je pištolj”, kaže žena koja snima.

Advertisements

Drugi video prikazuje kako policija privodi napadača.

Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements

Podijeli članak:

Facebook
Twitter
Reddit
WhatsApp
Advertisements