- Laura Aboli
- Arhiva portala Epoha, Pixabay, X
U posljednje vrijeme čini se kao da proživljavamo dvije različite stvarnosti, a kako vrijeme prolazi, te dvije stvarnosti ne samo da postaju sve definiranije, već postaju i sve polariziranije. Neki od vas neće imati pojma o čemu govorim, dok će se drugi odmah moći povezati s mojim riječima. Ovo je još jedan primjer ove dvostruke stvarnosti s kojom se suočavamo.
Proživljavamo neviđeno vrijeme u evoluciji čovječanstva, prekretnicu, kvantni skok, transformaciju. Neki od nas mogu vidjeti ovo neizbježno ‘buđenje’ i ono nije samo postalo naša stvarnost, već je postalo i motiv našeg trenutnog postojanja. Sve što se događa vidimo kroz prizmu ove izuzetno potrebne evolucijske promjene koja je konačno ovdje da nas i svijet transformira nabolje.
Ne samo da je držimo kao svoju istinu, već je pokušavamo iznijeti na vidjelo kako bi je drugi vidjeli i prihvatili. Uostalom, ključno je da se sve više ljudi prebaci na ovu stvarnost; kolektivna svijest je najmoćniji motor stvaranja i onaj koji moramo koristiti da bismo spasili sebe. Ali svjesni smo činjenice da je ovo stvarnost koju samo neki od nas doživljavaju. Mnogi drugi je ne mogu vidjeti, osjetiti ili razumjeti. Zapravo, to se čak ni ne registrira kod njih, pa kao da živimo u paralelnim svemirima, neki žive pateći i prihvaćajući situaciju bez svijesti, bez istinskog razumijevanja i bez uvažavanja kako će se sve promijeniti, dok su drugi itekako svjesni koliko je važno tražiti istinu, zahtijevati suverenitet, odbaciti ovu distopijsku stvarnost i podići svoje frekvencije i svijest kako bi odgovarale stvarnosti koju tražimo.
Oni od nas koji vide kako čovječanstvo prolazi kroz metamorfozu usporedivu s onom koju crv doživljava da bi postao leptir, morali su se suočiti s mnogim teškim trenucima da bi došli ovdje gdje su sada. Putovanje nije bilo lako. Potrebna je hrabrost da se suočimo s određenim istinama i poniznost da prihvatimo da je mnogo toga na čemu smo temeljili svoj život bila laž.
Tek kada ste spremni otpustiti sve što su vas učili i gledati na stvari otvorenog uma i iskrenog srca, možete započeti putovanje buđenja. Dok to činite, imajte na umu da doista ulazite u drugu stvarnost i što dalje idete, to ćete se više udaljavati od onih koji još nisu započeli putovanje. Krećete se manje utabanim putem, daleko od glavne struje, putem izvan matrice. Svaka vam čast. Moje čestitke!
Ove dvije stvarnosti trenutno koegzistiraju i svaka vodi potpuno različitim putovima i stoga potpuno različitim budućim stvarnostima. To me u posljednje vrijeme muči; hoće li se ove dvije stvarnosti ikada sresti? Međusobno približiti? Povezati? Je li koncept paralelnih stvarnosti uopće moguć? Koja je uopće prava priroda stvarnosti?
U srpnju 1930. godine Einstein je pozvao Rabindranatha Tagorea (dobitnika Nobelove nagrade za književnost) u svoj dom u blizini Berlina na poticajan intelektualni razgovor o prirodi stvarnosti, između ostalog. Tijekom razgovora Tagore je izrazio svoje shvaćanje stvarnosti: „…svijet odvojen od nas ne postoji; to je relativan svijet čija stvarnost ovisi o našoj svijesti.“
Izgleda da su se znanstvenik i mistični pjesnik složili! Stvaramo vlastitu stvarnost kroz frekvenciju naše svijesti, ili bolje rečeno, povezujemo se sa stvarnošću koja odgovara našoj svijesti.
„Sve je energija. Uskladite frekvenciju stvarnosti koju želite i ne možete, a da ne dobijete tu stvarnost. Ne može biti drugačije. Ovo nije filozofija. Ovo je fizika.“
Albert Einstein
Kao što sada znamo, prostor nije prazan, već se sastoji od nevjerojatnih količina energije koja radi na mnogim različitim frekvencijama vibracije. Zamislite to kao radio: okretanjem biranja hvatate različite frekvencije koje emitiraju različite stvari. Kao ljudi ograničeni smo frekvencijskim pojasom koji nam naših pet osjetila omogućuje percipirati, ali postoji mnogo više njih koji koegzistiraju u istom prostorno-vremenskom kontinuumu.
Drevni su ljudi koristili termin ‘ravnine’ za različite frekvencijske pojaseve i paralelne stvarnosti koje sadrže, a u novije vrijeme ih nazivamo “dimenzijama” ili “gustoćama”. Čovječanstvo se nalazi u 3. ravnini, trećoj gustoći ili trećoj dimenziji postojanja, koja je vrlo blizu dna frekvencijskih pojaseva. To je vrlo gusta materijalna ravnina s razinom svijesti koju karakterizira gubitak veze s našim višim ja, ograničena svijest, egocentrično razmišljanje i strah. Zvuči poznato?
Međutim, u posljednjih nekoliko godina osnovna frekvencija Zemlje i njezinih stanovnika raste i prelazimo iz 3. u 4. gustoću, a na kraju i u 5., koju karakterizira znatno povećana svijest, kooperativno razmišljanje i bezuvjetna ljubav. Drugim riječima, polako se razvijamo u više razine svijesti. Barem dio populacije evoluira i zato doživljavamo ovaj osjećaj dviju koegzistirajućih stvarnosti. Trenutno smo razdvojeni dvjema različitim razinama svijesti koje se privlače i posljedično doživljavaju dvije vrlo različite stvarnosti.
Vraćajući se na analogiju s radijom, sigurna sam da ste u nekom trenutku, dok ste slušali radio, iskusili kako se ponekad dvije različite frekvencije međusobno ometaju, uzrokujući nepodnošljivu mješavinu obje frekvencije koje sviraju istovremeno dok se bore za zračni prostor – to je upravo ono što se sada događa. Neki od nas usklađeni su s prekrasnom simfonijom oslobođenja, buđenja, uzašašća, ljubavi i svjetla, dok su drugi još uvijek zaglavljeni s heavy metal pjesmom tame, straha, kontrole, ropstva i smrti. Dvije frekvencije koje sviraju istovremeno rezultiraju disonancom koju doživljavamo.
Oni koji su usklađeni sa simfonijom znaju da heavy metal pjesma još uvijek svira; strukture moći, mainstream mediji i industrija zabave dobro rade na tome da se ona svira iznova, i iznova i iznova. Ali neki od nas su se isključili iz nje, ta frekvencija više nije naša, ostavili smo je iza sebe. Pretvorili smo se u višu frekvenciju koja nam je omogućila da izađemo iz trodimenzionalne matrice i uđemo u četvrtu i počnemo osjećati, osjećati, misliti, sanjati o mnogo boljoj petodimenzionalnoj stvarnosti koja će se polako materijalizirati kako se sve više nas bude usklađivalo s njezinom frekvencijom.
Ovo je, zapravo, Veliko Buđenje. Ovako čovječanstvo spašava samo sebe. Naša je odgovornost da to učinimo. Svi imamo ulogu u našem uzašašću, ali to moramo učiniti kolektivno, pa ako to još niste učinili, molimo vas da se ugodite na pravu frekvenciju. Okrenite svoj brojčanik dalje od nametnute nam heavy metal pjesme, to samo vodi do distopijske stvarnosti kontrole i ropstva. Umjesto toga, okrenite svoj brojčanik na frekvenciju prekrasne simfonije u kojoj svi sviramo svoju jedinstvenu melodiju. Simfonija koju stvaramo kroz suradnju, u skladu s planetom i svim živim bićima. Simfonija koja je oduvijek trebala biti svirana, koja odgovara zvukovima i rezonanci svemira, simfonija koja svira u ključu ljubavi, svjetlosti, Boga.
Podignite svoju svijest i uskladite se s frekvencijom buđenja i oslobođenja, to je vaš izbor. Zapamtite da mi stvaramo vlastitu stvarnost i kolektivno stvaramo stvarnost svijeta. Vrijeme je za promjenu na bolju frekvenciju, zar ne?



