- Mario Žuvela
- Pixabay
Kad vidiš da ti nestaje snage, nakon ljudi koji su te povrijedili, odnosa koji nisu uspjeli, prilika koje su ti pobjegle – ne donosi odmah neke konačne odluke. Daj malo vremena sebi! I svojoj duši da dođe k sebi! Da se oporaviš od svih onih koji su bili fini prema tebi, a zapravo su ti nož u leđa zabadali. Nisi slab. Samo si čovjek.
Kad se srce razbije u tisuće komada, shvati da tada svijet ne prestaje. Samo se one bitne stvari tvog života preslažu na jedan drugačiji način. Nemoj se razočarati kad je previše izgubljenih bitaka iza tebe. I najveći borci su ih imali. I plakali kada nitko nije gledao. I mislili da nikada neće izaći svjetlo na kraju tunela. No, izišlo je.
A u tim teškim trenucima samo se ostani držati onih koji te vole i na koje možeš računati. I vidjet ćeš. Pokrpat će netko tvoju prazninu. Ponovno probuditi tvoje nade. I bit ćeš kao nov. Spreman za novo poglavlje priče svoga života. Čisto. Novo. Neponovljivo.
Ima nešto čarobno u malim ljudima. Nisu oni slabi. Oni su veliki. A, ono što ih čini velikima je njihova skromnost i samozatajnost.
Ima nešto veliko u malim ljudima. Oni ne pate od titula i statusa. Zadovoljni su s ono malo. I ne prave probleme gdje će drugi samo dramu stvoriti. Budite oprezni da ih ne povrijedite! Jer oni su Božji dar ovom svijetu. Ima nešto u tim tihim ljudima, koji kad progovore, njihov glas se pamti, a pogled ureže u srce. Nisu prošli laku sudbinu i upravo ih je život naučio kako da se bore. Kako da vjeruju. Kako da žive potpuni život.
Ima nešto veliko u malim ljudima. Požele sreću svakom čovjeku. I nije im lako vidjeti nikoga da pati. Oni su prošli svoja teška vremena padajući i ustajući po sto puta. Gubili i uspostavljali kontrolu nad svojim mislima i osjećajima. Oni znaju kako je to kad ostaneš sam i kada sve boli, a nemaš koga pozvati u pomoć. To su ljudi koje je nevolja iskalila kao čelik. Daruj takvim ljudima osmijeh. Vidjet ćeš vratiti će ti se stostruko više.
Dragi prijatelji portala Epoha!
Kao što znate, portal Epoha djeluje potpuno samostalno bez ikakve državne potpore. Kao alternativni portal primorani smo djelovati u nemogućim uvjetima za koje su zaslužni dežurni cenzori koji su nam između ostalog trajno zamračili iliti zabetonirali Facebook stranicu te naši brojni pratitelji iste uopće ne vide naše objave.
Naravno, to nije sve što nam cenzori čine kako bi nas spriječili u našem radu. A sve to što čine, čine samo zato što smo slobodan i neovisan medij koji nije ni pod čijom kontrolom i samo zato što zajedno s vama, dragi prijatelji, vjerujemo u slobodu medija.
To što nam cenzori čine krajnje je neprofesionalno, s obzirom na činjenicu da smo mi službeni medij u RH kao i svi drugi mediji, registrirani pri Vijeću za elektroničke medije te u skladu s tim uredno plaćamo sva moguća davanja sustavu. No, od tog istog sustava ne dobivamo baš ništa osim gore navedenih cenzorskih napada.
Živimo za istinu, ne podilazimo nikakvim sustavnim lažima i od toga nećemo odustati. Ovisimo o dobroj volji naših čitatelja i pratitelja, o vama dragi prijatelji Epohe. Željeli bismo zajedno s vama nastaviti graditi bolji, pravedniji i sretniji svijet u kojem će svaki čovjek imati jednako pravo na dostojan život, slobodu, rad i sreću.
Ukoliko nađete razloga da podržite našu misiju, unaprijed vam zahvaljujemo na vašim donacijama kojima ćete dati svoj doprinos našoj zajedničkoj borbi za istinu i pravdu te omogućiti portalu Epoha da nastavi s radom i opstane u ovim za nas nemogućim uvjetima.
Hvala vam od srca na vašoj potpori.
Vaša Epoha



