Švicarske vlasti potvrđuju da nema vanjske zaštite od cjepiva protiv korona virusa.
Kako izvještava švicarska organizacija „Mass-voll!“, regulatorno tijelo za lijekove i terapiju Swissmedic sada je potvrdilo ono što kritičari pritiska na cijepljenje znaju godinama: Cijepljenje protiv korona virusa ne nudi nikakvu zaštitu drugima.
Pozadina ovog izvješća je kaznena prijava koju je podnijela organizacija: odvjetnik Artur Terekhov, u ime „Mass-voll!“, podnio je prijavu protiv dva ljekarnička lanca (Coop Vitality AG i Galenicare Management AG / Amavita) zbog obmanjujućeg farmaceutskog oglašavanja. Do prošle jeseni tvrtke su promovirale cijepljenje sloganom „Zaštitite sebe i druge“.
To je impliciralo da cijepljenje protiv korone nudi zaštitu drugima – u skladu s političkim narativom koji je nekoć trebao opravdati mjere 2G i obavezna cijepljenja.
Swissmedic je sada objavio da je pokrenuo i završio postupak administrativnog kažnjavanja protiv obje tvrtke. U svakom slučaju izrečene su novčane kazne.
❗️ HISTORISCHER SIEG! Dank einer Strafanzeige von MASS-VOLL! bestätigt die Swissmedic heute : Die Corona-Spritze bietet keinen Fremdschutz! Dieses Erdbeben ist nur möglich dank der jahrelangen Treue unserer Mitglieder und Unterstützer!
— MASS-VOLL! (@mass_voll) April 1, 2026
👏🏻 Heisst: Die menschenverachtenden… pic.twitter.com/Edt1bTDstw
Kako izvještava Mass-voll, ovo je prvi put da je švicarska vlast pravno potvrdila nedostatak vanjske zaštite koju nudi cijepljenje protiv Covida te je stoga čak i nametnula sankciju.



