Ivan Pernar – Danas se ja smijem onima koji su se smijali meni

Ivan Pernar – Danas se ja smijem onima koji su se smijali meni

Advertisements

Vrlo često primjećujem društveni sukob novih i starih generacija. Nije to bilo samo u slučaju korone, isto je bilo i s uvođenjem eura. Sjećate li se one reklame u kojoj mlada zgodna djevojka pokušava upozoriti svoju baku na scenarij koji ju čeka riječima – „Bako, bako sve će ti poskupjeti“, na što joj starica ispranog mozga koja još uvijek vjeruje novinama hladno i rezignirano odgovara: „Ma, niš’ se ti ne brini, Vlada misli na nas!“

Kako da ne, njihov je moto oduvijek bio i ostao ‘misli na druge’, oni nama žele dobro, oduvijek smo im mi (tzv. ‘mali ljudi’) bili na prvome mjestu. Da, siguran sam u to…

I uvijek je ista reakcija onih koji vjeruju VLADI, MEDIJIMA i od njih plaćenih i poguranih javnih osoba. Odmahuju rukom, “ma niš’ se ti ne brini”, govore nam, “joj te tvoje teorije zavjere, isti/a si k’o onaj ludi Pernar”, “pa zar ti vjeruješ tom klaunu?!” “Ako je on dobar, zašto su svi političari i mediji protiv njega?”, “Zašto mu se rugaju?” “Dijete drago, on želi ubiti nas starce, ali i djecu, govori ljudima da je otrov u cjepivu i da ne cijepe svoju djecu, ne vjeruješ valjda tim glupostima?!”

Na kraju krajeva, izbor kome ćete vjerovati, meni ili njima je na vama, a posljedice tog izbora neću snositi ja, nego vi. Sad ako vi hoćete vjerovati stručnjacima, sretno vam bilo!

Sjećam se kada sam pozivao ljude da se ne cijepe, a oni su mi se rugali riječima – “ti si pametniji od medicinske struke”, “ti si u pravu, a svi drugi političari u krivu”, “svi mediji lažu, a ti govoriš istinu”…

Advertisements

Kad se samo sjetim propagandne kampanje za cijepljenje u kojoj su sudjelovale brojne poznate osobe kojom se pozivala ekipa da odu po svoju besplatnu dozu, a znate kakvi su Hrvati kada se nešto dijeli džabe… Prisjetimo se kako je to izgledalo.

Izvor: YouTube/HZJZ

I mogu vam reći, bilo je puno njih koji su se tada meni smijali, glasali za Plenkovića, Tomaševića i slične koji su na sav glas pozivali ljude na cijepljenje. Ja im nisam valjao “jer sam se posvađao oko fotelje pa mi zato nisu vjerovali”. Međutim, sada se ja smijem svima njima, a znate onu poznatu narodnu – Tko se zadnji smije najslađe se smije.

Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements

Podijeli članak:

Facebook
Twitter
Reddit
WhatsApp
Advertisements