Ivan Pernar – Demokracija je vladavina budala

Ivan Pernar – Demokracija je vladavina budala

Advertisements

Izgubio sam vjeru u demokraciju i izbore kada sam shvatio da je demokracija vladavina budala.

Mene je šokiralo koliko malo mozga ima masa i to sam najviše shvatio u koroni. Sjetimo se onih nepreglednih redova ljudi ispranih mozgova za cjepivo, ekipe koja usred noći lupa loncima za Beroša i tome slično. Nažalost ta masa idiota je u većini i badava su normalni ljudi koji se ne žele cijepiti u pravu, ta masa idiota će ponovno glasati za one koji nas žele gurnuti pod maske i maltretirati nas s nekim cjepivom.

To je po meni osnovna mana demokracije i zato je stara Grčka zagovarala davanje prava glasa samo određenim skupinama ljudi. Imati pravo glasa bila je privilegija i čast, a ne univerzalno pravo u tadašnjem društvu. Danas pravo glasa ima svaka budala koja napuni 18 godina. Čak i ako je poslovno nesposobna, poremećena ili ima kakvu mentalnu retardaciju. Logičko pitanje je kakva može biti vlast koju biraju takvi (svakojaki, op.a.) ljudi?!

Još je stari Platon rekao da je demokracija jako ružna pojava, jer daje pravo trojici idiota da nadglasaju njega i Sokrata. Razmislite o napisanom i zapitajte se – je li to upravo ono što se nama u Hrvatskoj danas događa, da budale i klošari uvijek iznova nadglasavaju pametne ljude? Da se glas pametnog čovjeka u pravilu uvijek utopi u glasovima mnoštva idiota? I, naravno, oni su uvijek u pravu, samo zato jer ih je više. Prekrasno, zar ne?

Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements

Podijeli članak:

Facebook
Twitter
Reddit
WhatsApp
Advertisements