Digitalni identitet – digitalni novac- digitalno društvo

Digitalni identitet – digitalni novac- digitalno društvo

Advertisements

Baš kao i njegov kolega Klaus Schwab, generalni tajnik UN-a, Antonio Guterres, upozorava čovječanstvo da će biti pogođeno novim virusima ako izabere pogrešan put u budućnost. Planet će izgorjeti, led na polovima se otopiti, nastupit će poplave, suše, oluje te tako unistenje životinja i ljudi. Siromaštvo će se povećati, ljudska prava ugušiti pa će se pojaviti i nove forme ratovanja i nasilja.

Međutim, ako stanovništvo svijeta prihvati rješenje UNa I WEFa, očekuje ga raj! Sigurniji, zeleniji i bolji svijet koji će imati uzoran zdravstveni sustav s cjepivom za sve. Fosilno gorivo će se potpuno izbaciti iz uporabe, a globalna temperatura držati pod strogom kontrolom. U tom vrlom novom svijetu svi bi trebali imati digitalni identitet i podjednake digitalne mogućnosti.

Ovdje je riječ o NOVOM SOCIJALNOM UGOVORU koji je ne samo napad na naše tradicionalne vrijednosti, već i ljudski identitet. Novi socijalni ugovor se planira ostvariti tako što će se digitalni identitet svakog stanovnika Zemlje tijesno povezati s digitalnom valutom i digitalnim novčanikom, ali isto tako i sa sustavom socijalnih kredita i automatiziranim upravljanjem društvom (UI). Na taj način se želi uspostaviti potpuna kontrola svih resursa na Zemlji, uključujući i ljudske resurse i njihovu imovinu.

Naravno da je digitalni identitet pojedinca odavno pod kontrolom i neki ljudi se pribojavaju da bi nepoćudni mogli biti samo “obrisani”, čime bi izgubili i ekonomska sredstva za život. Ta sumnja je opravdana, ali još je teže pitanje – kako slobodno živjeti u tako strogo kontroliranim uvjetima? Naša ekonomija bila bi pod stalnim nadzorom, a uz to je planiraju održavati na nivou koji je prihvatljiv za “dobrobit planeta”.. Isto tako bi se naše socijalno i zdravstveno stanje održavalo na razini koja bi bila klimatski neutralna. To bi podrazumijevalo stalna cijepljenja i docjepljivanja, ali i kontrolu svih naših aktivnosti, počevsi od disanja i kretanja, kako ne bismo izbacivali previse CO2. Dakle, otprilike kao za vrijeme plandemije..

U tu svrhu bi služila tzv KARBONSKA KARTICA (Registar ugljičnog otiska) kojom bi se evidentiralo koliko CO2 izbacujemo i time ‘kao’ navodno uništavamo naš planet. Naprimjer, ako netko ima djecu, onda je nepopravljiv slučaj, jer mu se CO2 otisak sa svakim djetetom znatno povećava. No čak ako i nema djecu, može gubiti bonuse pa tako i sredstva za život. Bonuse bi gubili ljudi koji npr. jedu meso, imaju vozilo na benzinski pogon, često putuju i druže se s ljudima u fizičkom prostoru (…), a olakšice bi dobijali oni koji voze električni automobil, bicikl ili pješače, hrane se biljem i sve svoje socijalne, poslovne i druge kontakte ostvaruju na distanci. Tih kriterija ima zapravo jako puno, a umjetna inteligencija bi kontrolirala pridržavaju li se ljudi propisanih normi ili ne.

Na taj način bi se stvorilo beživotno, hipermoderno i tehnicističko drustvo koje bi funkcioniralo po principu nagrade i kazne, dakle na način kako se obično dresiraju životinje. U njemu bi izrasla i jedna nova podjela: na dobrog i lošeg građanina. Ona nam je još uvijek nepoznata, sve ostale smo na našu žalost već isprobali…

Da bi sve to skupa bilo ostvarivo, mora se uspostaviti digitalni novac, jer je on jedina karika koja može povezati sve ostale mehanizme kontrole i prisile u digitalnom društvu. Zato je posebno važno beskompromisno se oduprijeti takvom društvu. Najbolji i najdirektniji način je plaćati isključivo gotovinom i pokušati odvratiti što više ljudi od bezgotovinskih transakcija.

Dragi naši prijatelji,

Bili bismo vam neizmjerno zahvalni da vašim skromnim donacijama podržite naš rad kao alternativnog i potpuno neovisnog medija iza kojega ne stoje nikakve organizacije, već samo čisti entuzijazam. Svaka vaša donacija je više nego dobrodošla.

Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements

Podijeli članak:

Facebook
Twitter
Reddit
WhatsApp
Advertisements