Sljedeća navodna teorija zavjere postaje istina. Ludilo koje su naručili multimilijunaši kako bi spasili svijet ulazi u sljedeći krug. Njemački ogranak nizozemske ING banke odvaja se od “klimatskih grešnika” – dakle svih onih koji ne podliježu klimatskoj agendi. Ako tvrtka ne predstavi planove za smanjenje emisija, morat će potražiti novu banku.
Berliner Zeitung je 13. listopada izvijestio o trenutnoj praksi ING banke, koja je velika banka, jedna od “sistemski važnih kompanija” – i opisuje se kao “najpopularnija banka u Njemačkoj”.
ING bi želio prekinuti poslovne odnose s korporativnim klijentima ako ne ulažu na način koji štiti klimu. Stupanj “dobrovoljnosti” za sudjelovanje u klimatskoj histeriji dosegao je stupanj “dobrovoljnosti” u obveznim genskim cijepljenjima. ING je Bloombergu potvrdio da se zahtjevi za kredit mogu odbiti iz ekoloških razloga.
Komunistička odgojna mjera: “Otkaz pokreće misaoni proces”
Eddy Henning, član uprave ING-a, objasnio je da bi prekid odnosa s klijentima među njima pokrenuo “misaoni proces”. Postupak bi također pokazao uspjeh, s gledišta ING-a, neki odbijeni kupci već su se razvili vrlo pozitivno. Tvrtka se obvezala na usklađivanje kreditnog portfelja u skladu s Pariškim sporazumom o zaštiti klime. Žele podržati postojeće kupce “u smanjenju emisija”.
Banka klijentima propisuje niz ponašanja od kojih neka imaju smisla – poput zabrane prisilnog rada i rada djece. Druga su pravila, međutim, potpuno nejasna i vjerojatno dopuštaju trenutni proizvoljni otkaz – poput “zabrane nejednakog tretmana” ili “zabrane uskraćivanja odgovarajuće plaće”. Ubuduće će ING odrediti što predstavlja nejednak tretman, a što odgovarajuću plaću.
Vlastiti informatorski sustav banke
Budući da komunističkom sustavu prisile treba i informatorski sustav, ova početna stranica nudi i mogućnost “davanja informacija”. Ocijenjene tvrtke zatim provjerava tim stručnjaka i, ako je potrebno, poziva ih na odgovornost. ING sebi u biti pripisuje suverene zadaće, jer bi utvrđivanje pravnih povreda trebala biti isključiva odgovornost države.
Svatko tko želi poslovati s ING-om mora ispuniti upitnik – a ako odgovori nisu u globalističkom smislu, ni poslovni odnos neće funkcionirati. “ Kriteriji koje banka koristi za odabir svojih korporativnih klijenata uključuju, osim klimatskih pitanja, ekonomske, socijalne i ekološke aspekte. “, rezimira Berliner Zeitung.



