Nadbiskup Viganò objavio fotografije sebe s Melom Gibsonom na setu filma “Uskrsnuće”

Nadbiskup Viganò objavio fotografije sebe s Melom Gibsonom na setu filma “Uskrsnuće”

Nadbiskup Viganò objavio fotografije sebe s Melom Gibsonom na setu filma “Uskrsnuće”.

Mel Gibson je podržao nadbiskupa Viganòa nakon što ga je papa Franjo navodno ekskomunicirao.

Nadbiskup Carlo Maria Viganò u utorak je na društvenim mrežama objavio fotografije sebe s oskarovacom, glumcem i redateljem Melom Gibsonom na setu nadolazećeg filma Uskrsnuće.

Fotografije prikazuju bivšeg nuncija u SAD-u, nadbiskupa Vigana, kako razgovara s Gibsonom i sjedi pored njega, dok potonji, čini se, usmjerava razgovor.
Nije jasno koliko se dugo njih dvojica poznaju, ali Gibson, tradicionalni katolik, izrazio je strastvenu podršku nadbiskupu Viganu 2024. godine tijekom jednog od njegovih najkontroverznijih trenutaka i barem je od tada u kontaktu s prelatom. U to vrijeme, Gibson je napisao pismo nadbiskupu Viganu, nazvavši ga “modernim Atanazijom” nakon njegove navodne “izopćenja” od strane pape Franje.
“Uistinu je čast biti izopćen od lažne, postkoncilske Crkve”, napisao je Gibson u privatnom pismu koje je nadbiskup podijelio.

Godine 2023. Gibson je podržao apele Njegove Ekselencije za progonjene kršćane u Armeniji koje je iz Nagorno-Karabaha protjerala azerbajdžanska vojska koju podržava Izrael.

Gibsonov nadolazeći dvodijelni film, Uskrsnuće Kristovo, nastavak njegovog blockbustera iz 2004. Muka Kristova, producira se u studiju Cinecittà u Rimu u Italiji. Prvi dio zakazan je za Veliki petak, 26. ožujka 2027., a drugi dio slijedi 40 dana kasnije, na Uzašašće, 6. svibnja.

Muka Kristova bila je izvanredan film, ne samo zbog utjecaja na publiku, već i zbog dubokog utjecaja na glumačku postavu. Najmanje dva glumca doživjela su potpuna preobraćenja tijekom snimanja: Luca Lionello, koji je glumio Judu, i Pietro Sarubbi, koji je portretirao Barabu.

Lionello je bio samoprozvani “ljutiti ateist”, ali prije završetka snimanja, “tražio je ispovijed”, prema riječima svećenika na setu, oca Johna Bartuneka.
“Očito ga je to iskustvo potpuno preobrazilo. Krstio je svoju djecu, posvetio brak i vratio se Crkvi”, rekao je Bartunek.

Sarubbi je napisao knjigu o svom iskustvu obraćenja, koje se dogodilo kada se pojavio u filmu i prvi put vidio Isusa dok je pušten na slobodu.
„Kad su nam se pogledi sreli, osjetio sam električni udar. Kao da sam stvarno vidio Isusa. Nikada nisam doživio ništa slično u svim svojim godinama glume“, rekao je talijanski glumac.
„Bio je to veliki utjecaj“, rekao je za Zenit . „Osjećao sam se kao da među nama teče električna struja. Vidio sam samog Isusa.“
„Ne sramim se reći da sam se obraćenje dogodilo tijekom snimanja. Svi glumci koji su sudjelovali malo su se promijenili kroz ovo iskustvo, ali više sam naučio iz filma nego s bilo koje konferencije“, rekao je Sarubbi za CNA.

Uskrsnuće Kristovo imat će potpuno novu glumačku postavu u odnosu na Muku. U Caviezelovom slučaju, izvor blizak produkciji rekao je da su razlog njegove godine i visoki troškovi kompjuterski generirane animacije kako bi ga se prikazalo kao 33-godišnjeg Krista.

Gibson je promijenio cijelu glumačku postavu. Kubanska glumica Mariela Garriga preuzima ulogu svete Marije Magdalene od Monice Bellucci, talijanski glumac Pier Luigi Pasino zamjenjuje Francesca De Vita kao svetog Petra, još jedan Talijan, Riccardo Scamarcio, preuzima ulogu Poncija Pilata od Hrista Šopova, a poljska glumica Kasia Smutniak zamjenjuje Maiu Morgenstern kao Blaženu Djevicu Mariju.

Podijeli članak:

Facebook
Twitter
Reddit
WhatsApp