Skandal u Kolumbiji: Transrodna osoba imenovana za “zamjenicu ministra” za ženska prava

Skandal u Kolumbiji: Transrodna osoba imenovana za “zamjenicu ministra” za ženska prava

Advertisements

Transrodna osoba u Kolumbiji imenovana je za “zamjenicu ministra” za ženska prava.

Advertisements

Kolumbijski predsjednik Gustavo Petro imenovao je Charlotte Schneider Calleas, osobu koja se identificira kao žena, za “zamjenicu ministra” za ženska prava u Ministarstvu za jednakost i ravnopravnost.

Schneider, rođena na Kubi, a kasnije u Kolumbiji, diplomirala je biologiju na Sveučilištu u Havani i specijalistica je za “feminističke i rodne studije” na Nacionalnom sveučilištu Kolumbije.

U javnom sektoru, 2023. godine obnašao je dužnost regionalnog direktora u Bogoti za Odjel za socijalni prosperitet. Zatim se pridružio Ministarstvu za jednakost, a njegovo promaknuće u zamjenika ministra potvrđeno je u nedavnom intervjuu tijekom događaja koji je organiziralo Ministarstvo rada.

Dolazak Charlotte Schneider na mjesto zamjenice ministra izazvao je oštre kritike na društvenim mrežama, gdje je dovedeno u pitanje imenovanje muškarca za predstavnika žena u ministarstvu koje, prema kritičarima, ne bi trebalo postojati.

Advertisements

U međuvremenu, imenovanje porno glumca Juana Carlosa Floriana Silve za ministra za jednakost početkom kolovoza izazvalo je val reakcija na društvenim mrežama i u raznim političkim sektorima, kako zbog njegove prošlosti, tako i zbog nekoliko njegovih javnih izjava.

„Nazivam se ženom jer sam osoba i ja sam ‘marica’ (…) Nisam gay“, rekao je Florian u intervjuu, u kojem je odgovorio i na optužbe u vezi sa svojim HIV statusom, navodeći da su kritike usmjerene na delegitimizaciju njegove uloge javnog službenika.

Kolumbijski politički sektor naglašava da su pozicije vezane uz rodnu i žensku agendu isključivo popunjene predstavnicima LGBTI+ zajednice. 

Ratifikacijom Charlotte Schneider za “zamjenicu ministra” i porno glumca za ministra, kolumbijsko Ministarstvo jednakosti nastavlja s agendom “raznolikosti, uključivosti i rodne perspektive” koju promovira vlada Gustava Petroua.

Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements

Podijeli članak:

Facebook
Twitter
Reddit
WhatsApp
Advertisements