Masakr nad Nijemcima na “Festivalu različitosti”: Svjedok ušutkao mainstream i progovorio o dvojici stvarnih počinitelja.
Nezavisni medij Weichreite.TV pred kamerama je uhvatio očevica terorističkog napada u Solingenu. Svjedok Sergio opisuje kako je prije napada čuo razgovor dvojice počinitelja koji su izgledali “tursko-marokanski”. To je u suprotnosti sa službenim izvješćima o usamljenom počinitelju – iako se svaki čas može čekati na izraz “mentalno bolestan” i “traumatiziran”. ARD sada bezobrazno brblja o mogućem ksenofobnom motivu.
Možda biste prvo željeli vidjeti duboko uznemirujući i gnusni dio izvještaja ARD-a iz Solingena, gdje “novinar” Tagesschaua Rupert Wiederwald kaže: “Možda je to bio napad koji je izveden jer ste, na primjer, protiv stranaca.”
Für die Tagesschau war das also auch am nächsten Morgen in der Analyse eher ein rechtsextremer Anschlag in #Solingen. Da fehlen einem die Worte! Sagt mir bitte, dass dieses Video ein Fake ist. pic.twitter.com/y9lhyuGl4G
— Markus Haintz (@Haintz_MediaLaw) August 24, 2024
U petak, 23. kolovoza, zasad nepoznat broj počinitelja, čiji se izgled opisuje kao arapski ili južnjački, ubijao je ljude noževima na “Festivalu različitosti” u Solingenu. Kukavički, priča se da su ljudima zabijali noževe u vrat s leđa. Troje je umrlo na licu mjesta, a osam ih je ozlijeđeno – od kojih pet teško.
Njemačka sustavna javnost ponovno upozorava na špekulacije i korisnike društvenih mreža neka ne šire glasine. Današnjem Nijemcu možda pada na pamet dodatak “inače ćemo vam na silu razbiti vrata”. Odgovarajuće izjave stigle su od ministra unutarnjih poslova Sjeverne Rajne-Vestfalije Herberta Reula i policijskog sindikata. Narod bi, molim vas, trebao sve podnijeti, ali samo ne izražavati svoje mišljenje o tome. Ispravno mišljenje tada će proizaći iz dnevnih vijesti i ostat će jedino dopušteno mišljenje.
Nezavisni medij Weichreite TV uspio je izravno na licu mjesta razgovarati s očevicom koji se predstavio kao Sergio. On opisuje trenutke prije napada . Dvojica bradatih muškaraca obučenih u crno prošla su pored njega i pričala kako plairaju ubadati ljude i rezati im grkljane. Opisao je navodne počinitelje kao “tursko-marokanskog” izgleda.
Weichreite TV zatim pita i što je policiju zanimalo prilikom ispitivanja svjedoka. Izjava je morala biti data nekoliko puta različitim policijskim službenicima, koji su svi postavljali ista pitanja: kako su počinitelji izgledali i kakav im je bio ton glasa. Svjedoci su u više navrata bili prisiljeni čekati po nekoliko sati. Sergio opisuje najmanje pet takvih istraživanja. Mnogi drugi svjedoci imali su krvi na odjeći ili tijelu i bili su izuzetno psihički potreseni.
Nakon zločina vidio je mjesto zločina i tijela koja su bila slabo pokrivena ceradama. Rečeno je da je među njima bila mrtva žena kojoj je bio prerezan vrat.
Počinitelji su još uvijek u bijegu, a čini se da je još uvijek potpuno nejasno tko je odgovoran za zločin. Svatko tko je već počinio tako krvavi čin ne bi trebao imati problema nastaviti ubijati. Trenutačno postoje izvješća o uhićenju, ali se ne vjeruje da se radi o jednom počinitelju.
U međuvremenu, ZDF danas objašnjava zašto se u Njemačkoj događa nasilje nožem. Znate li gdje nema nasumičnog nasilja nožem? U Mađarskoj. Znate li i u čemu Mađarska ne sudjeluje? U prikupljanju migranata u svojoj državi. To je valjda jedino dobro što Orban radi.



