Svi se pitaju – postoji li nešto što bismo mogli nazvati Novim svjetskim poretkom ili su to samo teorije zavjere? U službenom, zadanom narativu Novi svjetski poredak je mit i on ne postoji. Kojeg li neviđenog licemjerja. Naime, svi znamo da u neslužbenom narativu Novi svjetski poredak itekako postoji i vrlo je stvaran, toliko stvaran da ga iz dana u dan sve više osjećamo na vlastitoj koži.
No, ako netko od nas običnih smrtnika kojim slučajem spomene taj notorni ‘Novi svjetski poredak’ odmah će biti etiketiran kao teoretičar zavjere. Ali, zato ga bez problema spominju moćnici s vrha piramide suvremenog društvenog ustrojstva (op.a. namjerno izbjegavam reći društva, jer to je sve samo ne društvo). Moćnicima je dozvoljeno baš sve, a običnim, tzv. malim ljudima baš ništa. Tako je i u slučaju ‘Novog svjetskog poretka’.
Takvo što u službenom smislu ne postoji. To je tabu tema koju je zabranjeno spomenuti. To mogu samo moćnici, globalisti, svi oni željni upravljanja ovim jadnim svijetom koji je već sve svoje suze isplakao razmišljajući o tome kako je sve moglo biti i vidjevši kako jest. Da, mogli smo bolje. Mogli smo pametnije.
Nismo smjeli dozvoliti da nas uspavaju svojim slatkim i nadasve lažnim pričama o slobodi govora, demokraciji, boljem svijetu, jednakim mogućnostima za sve ljude i tome slično. Zar smo zaboravili da je laž glavno oruđe u rukama svih manipulatora? Da, oni se služe lažima kako bi postigli svoje ciljeve. Svi mi znamo da moćnici lažu o svemu i normalno je da nam s vremenom postaje sve teže gutati njihove laži. To su ljudi koji misle na ciljeve koje žele postići, a na putu do tih ciljeva moraju lagati. Bolje ih je ne slušati.
A, kada smo već kod ‘Novog svjetskog poretka’ koji ne postoji, poslušajmo samo još jednom kako ga moćnici spominju i kako to njima ide glatko od ruke. Upitajmo se stoga sljedeće vrlo važno pitanje: Zašto njima nitko ne nalijepi etiketu teoretičara zavjere kada tako vole spominjati ‘Novi svjetski poredak’ koji ‘kao’ službeno ne postoji?
Vuku nas za nos i smiju nam se u lice u doslovnom smislu tih riječi. Loptaju se Zemljom i svima nama Zemljanima kao djeca loptom. Vole tu igru. Uživaju u njoj. Sviđa im se biti u igri vladanja svijetom u kojoj oni stalno pobjeđuju servirajući nam svakodnevno nove laži kao jedine zakonom propisane istine.

A pravih protivnika u toj prljavoj igri kao da nemaju, jer čovječanstvo nažalost nije osvijestilo moć svog zajedništva. Umjesto da se ujedinimo protiv sila koje nas uništavaju, čovječanstvo nastavlja sa svojim glupim podjelama na ovoj ili onoj osnovi, što je moćnicima i cilj. Zavadi pa u miru vladaj priglupim hipnotiziranim masama čiju si naklonost jeftino kupio. I tako, dan za danom…
Zašto nam se ta nekolicina svjetskih moćnika smije u lice? Zato što su vidjeli da je manipulacija čovječanstvom moguća i zato će oni nastaviti manipulirati zavedenim masama. Za sada im nažalost to dobro ide, jer su jeftino kupili dovoljan broj uspavanih poslušnika koji će poput isprogramiranih robota činiti sve što im se kaže. Notorna je činjenica da su ti wannabe svjetski vladari zapravo pravi teoretičari zavjere, a uporno tu etiketu dijele ostatku svijeta. Kako smiješno i žalosno istovremeno. Licemjeri su to i lažovi po zanimanju, ponosni na svoje licemjerje i svoje laži koje smatraju posebnim vještinama, vezani čvrstim mrežama profita. To su oni. Ostatak svijeta za njih ne postoji. Za njih je svatko od nas samo broj. Samo OIB. Samo smo pogonsko gorivo od kojeg žive i na kojem parazitiraju. Potrošna i lako zamjenjiva roba. Kodovi, a ne ljudi.
Dragi naši prijatelji,
Bili bismo vam neizmjerno zahvalni da vašim skromnim donacijama podržite naš rad kao alternativnog i potpuno neovisnog medija iza kojega ne stoje nikakve organizacije, već samo čisti entuzijazam. Svaka vaša donacija je više nego dobrodošla.




