Domovinski pokret u subotu (3. lipnja) je organizirao stranački skup pod nazivom ”Ustani i ostani!” na kojem je upozoreno na depopulaciju Hrvatske te lošu gospodarsku situaciju na istoku zemlje, a predsjednik stranke Ivan Penava ustvrdio je kako su ugroženi stupovi države.
“U deset godina smo izgubili jedan Osijek i jedan Slavonski Brod. Mislim da trebamo ustati i reći kako ne odlazimo, ostajemo i demokratskim putem ćemo u Hrvatskoj preuzeti vlast i zaustaviti katastrofalne poteze”, naglasio je Predsjednik Pokreta, Ivan Penava. U Hrvatskoj su, tvrdi, ugroženi stupovi mlade države – obitelj, domovina i vjera. Ugroženi su, dodaje, i stupovi Europske unije “jer ih vode izgubljene i pohlepne osobe”.
Po njegovi riječima, “u hrvatskoj obitelji vlada nespokoj, jer je napadnuta hrvatska kultura i tradicija”. “Napadnuti smo mi, koji smo vjernici, mame i tate, Hrvati koji u miru i tišini nestajemo. Mi smo problem ove države u smislu da smetamo. To će tako biti dokle god globalisti i manjina upravljaju ovom državom”, rekao je Penava, a ustvrdio je i kako Hrvatska više nije zemlja ponosa i slave.
“Demografski slom je tema svih tema. Stojimo u Slavonskom Brodu jer je iza nas bosanska Posavina koja je imala 300.000 stanovnika, a sada jedva 20.000”.
“Ugrožena je obitelj, ugrožena je domovina, ugrožena je vjera, a to su dragi prijatelji, stupovi naše mlade države. Podsjetit ću vas, to su stupovi Europske unije, stare gospođe čiji se stupovi tresu jednako kao i hrvatski stupovi, jer ih vode izgubljene i pohlepne osobe. Zavirite malo u sebe, u svoje prijatelje i obitelj. Znate što ćete pronaći? Nespokoj, jer nam napadaju našu kulturu, našu tradiciju i ono što mi jesmo”, naglasio je Ivan Penava.
Oni žele da se umjesto hrvatskih zastava, zastave duginih boja vijore trgovima naših gradova i sela dok istodobno vode ljude na povocima za pse. Pitamo vas, hoćemo li dozvoliti biti osvojeni i okupirani, ovisni o drugome, odreći se sebe i svoga, kao Hrvati biti zamijenjeni u svojoj vlastitoj državi? Nećemo! Zato smo i ustali!, dramatično upozorava vukovarski gradonačelnik Penava.
Riječima poput nazadnim, vjerskim fanaticima, ustašama, nazivat će nas oni koji su bez vjere, ljubavi, bez korijena i kompasa i tako lutaju ovim svijetom izgubljeni. Takvi danas dominiraju Hrvatskom i medijima! Zavirimo dublje u sebe i vidjet ćemo da se Hrvatska promijenila. To nije ona zemlja iz dana ponosa i slave, zemlja vjere i nade, više nije zemlja koju vode pošteni i pravedni ljudi kojima je Hrvatska iznad svega, snažno je poručio gradonačelnik Vukovara, Ivan Penava.
Ispred nas je Požeško-slavonska županija koja je druga najgora regija u EU, a desno je Vukovarsko-srijemska županija koja je najgora regija u EU. Ne postoji gora regija ni u Rumunjskoj, ni u Bugarskoj”, rekao je zamjenik predsjednika Domovinskog pokreta Mario Radić.
Na početku skupa oko 18 sati na središnjem trgu okupilo se, po procjeni policije, oko 1500 simpatizera stranke, a pred kraj skupa, odnosno do početka koncerta Opće opasnosti, skupilo ih se oko 2500.
Nakon ovog snažnog govora Ivana Penave, vrijeme je da sve domoljubno-pravaške snage stave glave na kup, kako se doista dugine zastave ne bi vijorile u našim selima i gradovima ( Možemo je u Zagrebu već postavilo višemetarsku zastavu duginih boja na Trgu bana Jelačića).
Kako nam poručuje Herr Klaus Schwab iz WEF-a : Nećete imati ništa i – bit ćete sretni. Izbori 2024. godine su ključni : Mi, koji smo za opstanak ove naše civilizacije, tradicije, vjere, obitelji, nacije, poštivanja žrtava Domovinskog rata ili Oni – koji su za Schwaba, protiv obitelji, tradicije, vjere, Države, nacije, za zastave duginih boja, za transrodne mutante i da ostanemo bez imovine i korijena. Ustanimo ljudi i ostanimo!



