Manje-više se dogodilo upravo ono što sam predviđao, osim mog očekivanja da će Zoran Milanović glatko odnijeti pobjedu u prvom krugu… No za to može okriviti Kekinku, koja mu je ukrala taman taj dio radikalno-lijevih.
Dragan Primorac, bezbojni lignjun kakav je… Pokupio je glasove vječnih HDZ-ovaca koji polako izumiru, a izvan toga nije sposoban zagrabiti ni glasove svoje šire familije. I zato ga je Plenky i izabrao.
S desne strane, ništa nova. Egotriperi i dalje ne mogu prijeći preko samih sebe pa ništa desno ne može ni uhvatiti korijen kako spada. Njih četvero se borilo za glasove istog biračkog tijela i opet im se obistinila ona: puno baba, kilavo dite.
Po meni je pobjednica izbora definitivno Marija Selak Raspudić. Nisam očekivao da će pokupiti toliko glasova, s obzirom na to da iza nje ne stoji nikakva infrastruktura. No s druge strane, njen rezultat ima neke logike… Ona je ono čime se HDZ predstavlja, (ali stvar svojim socijalističkim politikama) – jedna umjerena, centralno-desna, “ni v rit ni mimo” opcija kakvu Hrvati vole.
Rezultat debelo “hajpane” Ivana Kekin pokazuje da ona ne prolazi nigdje osim u krugovima woke balavurdije, urbanih ljevičarčića koji u životu nisu morali podignuti ništa teže od žlice. Možda bi dobila više glasova da u Tomaševiću, pod kojim se Zagreb pretvara u scenografiju Mad Maxa, nemamo živi primjer nesposobnosti možemovaca.
Tomislav Jonjić odnio je glasove Hrvata kojima je dosta svakodnevnog silovanja Jugoslavijom, “regijom”, rodnom ideologijom, klimatskom histerijom, inzistiranjem da se djecu mora moći pobaciti na svakoj benzinskoj postaji… i žele da Hrvatska koja je stvorena pobjedom u Domovinskom ratu nakon trideset godina napokon počne postojati. Njegovih 5% je dobra baza za budućnost, ukoliko odigra pametno tamo gdje su KVK i Kolakušić kiksali te sjedne u auto i krene graditi političku infrastrukturu po Hrvatskoj.
Miro Bulj apsolutni je gubitnik ovih izbora. Tip za kojeg sam mislio da će biti uvjerljivo prvi između ova 4 kandidata s desne strane, s obzirom na to da jedini iza sebe ima stranačko članstvo. Do te mjere da sam zagovarao ideju da Jonjić, Selakica i Lozo odustanu od kandidature i stanu iza njega! Njegovih 3,82% otkrivaju ozbiljnu krizu članstva u Mostu, koje je očito svoj glas masovno dalo Mariji. Hoće li on i Grmoja iz toga izvući pouku? Vidjet ćemo…
Ovi rezultati pokazuju da su on, Jonjić i Lozo trebali stati iza Selak Raspudić.
Zajedno imaju 20,57%, što je više negoli je kraj ultradiscipliniranog partijskog članstva, hrpe dnovinara na platnom spisku i ogromnih crnih fondova skupio Njonjo 2 Primorac.
Ali ego je prokleta stvar.
Tko zna, možda im Plenkiša svima stisne kajlu pa na idućim izborima kandidatkinja HDZ-a bude Selakica Raspudićka! Zvuči nemoguće? Ne bih se kladio da je nemoguće…




