Plenković kao rješenje za problem bojkota vidi u zamrzavanju cijena čajne paštete i nekih kobasica.
Premijer Andrej Plenković održat će sastanak s predstavnicima trgovačkih lanaca i proizvođača o revidiranju popisa proizvoda ograničenih cijena i daljnjim koracima za zaštitu potrošača, najavljeno je iz Vlade. Sastanak se održava od 11 sati u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici.
Jutarnji list uoči sastanka neslužbeno doznaje da će na popis proizvoda s ograničenim cijenama biti dodane konzervirana i smrznuta riba, određene kobasice i paštete (čajna), polubijeli kruh, voće i povrće. Na popisu bi trebalo biti preko 50 proizvoda.
Ministar najavio više voća i povrća na popisu
Na popisu koji je trenutačno na snazi, a koji je nastao u mandatu slavnog ministra Davora Filipovića, nalazi se 30 proizvoda. Trenutačni ministar gospodarstva, DP-ov Ante Šušnjar, prošlog tjedna je najavio da će Vlada ovog tjedna izaći s proširenim popisom, a tada je kazao i da će se na popisu naći kruh.
“Dominantno su to proizvodi koje svakodnevno koriste građani, a cijene im rastu. Uvažili smo i sugestije u odnosu na postojeću listu, mora biti zdravija prehrana”, rekao je sredinom siječnja ministar, uvjeravajući da će se na popiću naći i više voća i povrća.
Telegram je ovog tjedna pisao o proizvodima za koje je predložena regulacija cijena. Među njima su, podsjetimo, bili svježa blitva, brokula, kelj, luk, zelena salata, poriluk, ali i svježi đumbir. Jedan od prijedloga bili su i tvrdi voćni bomboni u pakiranju od kilograma.



