Predsjednik Biden nazvao Netanyahua glede situacije u Gazi

Predsjednik Biden nazvao Netanyahua glede situacije u Gazi

Advertisements

Jutros 7. listopada je iz Pojasa Gaze prema Izraelu ispaljeno više desetaka raketa. Hitne službe navode da je u napadu poginulo najmanje 22 ljudi. Odgovornost za napad je preuzela islamistička skupina Hamas. Izraelski premijer Benjamin Netanyahu je rekao da je njegova zemlja u ratu.

Premijer Benjamin Netanyahu razgovarao je telefonom s američkim predsjednikom Joeom Bidenom.

“Američki predsjednik Joe Biden nazvao je premijera Benjamina Netanyahua i naglasio da SAD stoji uz Izrael i u potpunosti podržava pravo Izraela na samoobranu”, napisao je Netanyahuov ured na bivšem Twitteru, sada mreži X.

“Premijer Netanyahu zahvalio je američkom predsjedniku Bidenu na bezrezervnoj podršci i jasno je dao do znanja da je neophodna snažna, produljena kampanja – u kojoj će Izrael pobijediti”, dodali su.

Američki ministar obrane Lloyd Austin rekao je ranije da će Sjedinjene Države raditi na tome da Izrael “ima ono što mu je potrebno da se obrani”.

“Tijekom nadolazećih dana Ministarstvo obrane će raditi na tome da Izrael ima ono što mu je potrebno da se obrani i zaštiti civile od neselektivnog nasilja i terorizma”, rekao je Austin u izjavi.

Dodao je da pomno prati razvoj događaja i da američka predanost “pravu Izraela da se brani ostaje nepokolebljiva”, prenijela je agencija dpa

Austin je izrazio sućut obiteljima poginulih “u ovom gnjusnom napadu na civile”.

Izvor: hina.hr

Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements

Podijeli članak:

Facebook
Twitter
Reddit
WhatsApp
Advertisements