NATO je obznanio koliki je broj vojnika stavio u pripravnost zbog mogućeg sukoba s Rusijom.
“Zemlje NATO-a daleko su premašile cilj od 300.000 vojnika u stanju pripravnosti”, rekao je u četvrtak visoki dužnosnik Saveza, kako bi se suprotstavili prijetnji iz Rusije.
Nakon što je Moskva ušla u suob s Ukrajinom 2022. godine, čelnici NATO-a složili su se da će znatno povećati broj vojnika koje zapovjednici saveza mogu premjestiti u roku od 30 dana.
“Ponude saveznika koje su na stolu daleko premašuju 300.000 koje smo postavili”, rekao je dužnosnik koji nije želio biti imenovan.
“Ovo su snage za koje su nam saveznici rekli: ‘Sada su vam dostupne na ovoj razini pripravnosti’.”
Pritisak da se osigura više trupa za brzi odgovor dio je šire revizije planova NATO-a za odvraćanje mogućeg ruskog napada, dogovorenih na summitu prošle godine.
🤣 300,000 NATO Troops to Fight Russia?
— Will Schryver (@imetatronink) June 4, 2024
What a pathetic joke. The US/NATO could not assemble, equip, and position 300k combat-capable soldiers in eastern Europe if you gave them two years — entirely unmolested — to do it. https://t.co/4yr6DY3xD0
Po prvi put od kraja Hladnog rata, ovi su planovi naveli što će svaka članica saveza predvođenog SAD-om učiniti u slučaju invazije na Moskvu.
Zapovjednici NATO-a trenutno pokušavaju osigurati da imaju sposobnosti za provedbu ovih planova ako bude potrebno.
Međutim, savez ima manjkavosti u važnom oružju kao što su sustavi protuzračne obrane i projektili dugog dometa.
“Postoje praznine u vještinama. Postoje stvari kojih mi kao savez trenutno nemamo dovoljno i kojima se moramo pozabaviti”, rekao je dužnosnik.
Bilo ako bilo, sukob NATO-a s Rusijom odveo bi cijeli svijet rat i kaos i ako je to podli plan zlih globalista, onda nam se svima loše piše.
Dragi prijatelji portala Epoha!
Kao što znate, portal Epoha djeluje potpuno samostalno bez ikakve državne potpore. Kao alternativni portal primorani smo djelovati u nemogućim uvjetima za koje su zaslužni dežurni cenzori koji su nam između ostalog trajno zamračili iliti zabetonirali Facebook stranicu te naši brojni pratitelji iste uopće ne vide naše objave.
Naravno, to nije sve što nam cenzori čine kako bi nas spriječili u našem radu. A sve to što čine, čine samo zato što smo slobodan i neovisan medij koji nije ni pod čijom kontrolom i samo zato što zajedno s vama, dragi prijatelji, vjerujemo u slobodu medija.
To što nam cenzori čine krajnje je neprofesionalno, s obzirom na činjenicu da smo mi službeni medij u RH kao i svi drugi mediji, registrirani pri Vijeću za elektroničke medije te u skladu s tim uredno plaćamo sva moguća davanja sustavu. No, od tog istog sustava ne dobivamo baš ništa osim gore navedenih cenzorskih napada.
Živimo za istinu, ne podilazimo nikakvim sustavnim lažima i od toga nećemo odustati. Ovisimo o dobroj volji naših čitatelja i pratitelja, o vama dragi prijatelji Epohe. Željeli bismo zajedno s vama nastaviti graditi bolji, pravedniji i sretniji svijet u kojem će svaki čovjek imati jednako pravo na dostojan život, slobodu, rad i sreću.
Ukoliko nađete razloga da podržite našu misiju, unaprijed vam zahvaljujemo na vašim donacijama kojima ćete dati svoj doprinos našoj zajedničkoj borbi za istinu i pravdu te omogućiti portalu Epoha da nastavi s radom i opstane u ovim za nas nemogućim uvjetima.
Hvala vam od srca na vašoj potpori.
Vaša Epoha



