Šef Wagnera Prigožin je sinoć napustio Rusiju i uputio se Lukašenku

Šef Wagnera Prigožin je sinoć napustio Rusiju i uputio se Lukašenku

Advertisements

Šef ruske paravojne formacije Wagner Jevgenij Prigožin sinoć je napustio stožer Južnog vojnog okruga u Rostovu na Donu i uputio se prema Bjelorusiji.

Sinoć se na društvenim mrežama pojavio video koji navodno prikazuje Prigožina kako odlazi u automobilu.

Prigožin je sinoć otputovao u zračnu luku odakle će prema dogovoru koji je postigao s bjeloruskim predsjednikom Aleksandrom Lukašenkom otići u Bjelorusiju.

Snimku Prigožina u odlasku automobila objavio je bjeloruski medij Nexta na svom Twitteru.

Podsjećamo, Prigožin je prošlog dana najavio pobunu protiv ruskog vodstva i krenuo u marš svojih boraca prema Moskvi, nakon čega su se Zapad i njihovi botovi ponadali da će uskoro doći kraj Vladimira Putina, ali pokazalo se da od toga nije bilo ništa. to.

Kasnije tijekom dana objavio je da odustaje od svog plana i da će okrenuti konvoj.

Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements

Podijeli članak:

Facebook
Twitter
Reddit
WhatsApp
Advertisements