Iznenada preminuo nogometaš Tony Bedeau.
Nogometni navijači s tugom su dočekali šokantnu vijest da je igrač Tony Bedeau iznenada preminuo.
Nekadašnja zvijezda Torquay Uniteda imala je samo 45 godina kada je neočekivano preminuo.
Bedeau, koji je došao kroz omladinske pogone Chelseaja, uživao je u impresivnoj karijeri.
Igrač je u Torquayu postigao legendarni status.
Bedeau je igrao i za Barnsley, Walsall, Bury, Weymouth i Kingstonian.
Također je osvojio četiri utakmice za reprezentaciju Grenade, za koju se engleski igrač kvalificirao preko svog oca.
Bivši napadač zabio je 65 golova u 374 nastupa u dva nastupa za Torquay.
Poznat je kao jedan od najboljih igrača kluba i zauzima osmo mjesto na Torquayevoj listi svih vremena.
A nakon tragične vijesti, Bedouu su se odali počasti iz cijelog nogometnog svijeta.
Bivši napadač zabio je 65 golova u 374 nastupa u dva nastupa za Torquay.
Poznat je kao jedan od najboljih igrača kluba i zauzima osmo mjesto na Torquayevoj listi svih vremena.
A nakon tragične vijesti, Bedeauu su se odali počasti iz cijelog nogometnog svijeta.
Priopćenje kluba Torquay glasi:
“Torquay United Football Club s dubokom tugom objavljuje da je bivši napadač Tony Bedeau preminuo u dobi od samo 45 godina.
“Tony je bio dinamičan i uzbudljiv igrač koji je proveo 10 godina u klubu tijekom svog prvog boravka u Plainmooru između 1995. i 2006., prije nego što se vratio u sezoni 2007.-08.
“Njegov tempo, osjećaj i predanost na terenu oduševili su mnoge, a on je i dalje omiljena figura u povijesti Torquay Uniteda.
“Tonyjeva smrt nas je sve šokirala, a naše misli i sućut su s njegovom obitelji i prijateljima u ovom nevjerojatno teškom trenutku.”
Torks će održati minutu aplauza u Plainmooru prije utakmice svoje Nacionalne lige Jug protiv Hornchurcha u subotu.
Supredsjedavajući Seagullsa Michael Wescott također je odao priznanje Bedeauu rekavši:
“Tony je bio jedan od najuzbudljivijih igrača koji su nosili žuti dres – i jedan od mojih osobnih favorita.
“Njegov tempo i energija donijeli su mnogo momčadi, a naši su ga navijači jako voljeli.
– Duboko smo ožalošćeni njegovom smrću.
Westcott je nastavio:
“On će zauvijek biti dio ostavštine Torquay Uniteda i izražavamo iskrenu sućut njegovoj obitelji i svima koji su ga poznavali.
Tonyjeva ostavština nastavit će živjeti u Torquay Unitedu i uvijek će ga se rado sjećati svi povezani s klubom.
Na drugom mjestu, James Constable, koji je igrao zajedno s Bedom u Walsallu, podijelio je još neke iskrene riječi.
“Srceparajuće je čuti o smrti bivšeg suigrača i prijatelja Tonyja Bedeau”, rekao je.
“Nedostajat će svima koji su ga poznavali, iskreno jedan od najfinijih momaka koje ste ikada mogli sresti.” PARATI.”
Torquay United Supporters’ Fund je dodao:
“Shrvani smo saznanjem o smrti legende kluba Tonyja Bedeaua.”
“S preko 300 nastupa za klub, Bedeau je uvijek bio poznat kao vrhunski igrač koji je davao sve od sebe i bio cijenjen među žutom armijom.”
“Naša iskrena sućut ide njegovoj obitelji i prijateljima.”
Walsall je također odao počast rekavši:
“Tužni smo zbog smrti bivšeg napadača Tonyja Bedeaua.”
“Tony je igrao za Saddlerse u sezoni 2006-07, odigravši 19 utakmica i postigavši 1 gol.
“Naše misli su s Tonyjevim prijateljima, obitelji i svima u @TUFC1899.”
Brian Healy, Bedauin dugogodišnji suigrač u Torquayu, također je izrazio tugu zbog Bedaine smrti.
“Poražavajuća vijest jutros da je moj bivši kolega preminuo tako mlad”, rekao je.
“Apsolutni džentlmen i bilo mi je zadovoljstvo i privilegija dijeliti teren, istina je da najbolji odlaze prerano.”
“RIP Tony Bedeau apsolutna legenda.”
Bedeau je rođen u Hammersmithu u Londonu 1979. godine, a kao školarac proveo je vrijeme u “Chelsea Booksu”.
Kasnije se pridružio Torquayu i debitirao u seniorskoj momčadi sa 16 godina.
Poznat po svom tempu i talentu, Bedeau je počeo osvjetljavati niže lige i bio je blizu prelaska u Sheffield Wednesday, Sunderland i Oxford United.
Međutim, ostao je vjeran Galebovima i pomogao im da napreduju iz Lige 2 2004. godine.
Bedeau se pridružio Walsallu 2006. nakon 11 godina u Devonu i iako se borio da ponovi svoju najbolju formu, pomogao je Saddlersima da osvoje Ligu Two.
Godinu dana kasnije vratio se u Torquay i proveo jednu sezonu u klubu prije nego što je završio karijeru u Kingstonianu 2009. godine.
Uzrok smrti nije otkriven.
Svi detalji oko Bedeaine iznenadne smrti skrivaju se od javnosti.



