Elon Musk najavljuje kraj mobilnih uređaja.
Elon Musk privukao je ogroman interes svojom vizijom budućnosti uređaja koje koristimo u svakodnevnom životu.
„Nećemo imati telefon u poznatom obliku“, rekao je Musk, objašnjavajući da uređaji u našim džepovima uskoro više neće biti telefoni kakve danas poznajemo.
Objasnio je da se radi o potpuno novom konceptu – super tankom AI edge node uređaju. Riječ je o zaslonu s radio vezom koji u stvarnom vremenu komunicira s Grok/xAI poslužiteljima , bez aplikacija, operativnog sustava ili lokalne obrade podataka.
„Ono što ćemo nazvati telefonom zapravo će biti uređaj za umjetnu inteligenciju s radio vezom“, objasnio je Musk.
Ova tehnologija je već implementirana u Tesla automobilima: glasovni unos ide na poslužitelj, a korisniku se vraća savršen odgovor.
Musk je uvjeren da će umjetna inteligencija potpuno preoblikovati svijet za samo pet do šest godina – i da će uređaji postati osobni suputnici, produžeci vašeg mozga u stvarnom vremenu.
🇺🇸 ELON KILLED THE SMARTPHONE: "WE'RE NOT GOING TO HAVE A PHONE IN THE TRADITIONAL SENSE"
— Mario Nawfal (@MarioNawfal) November 28, 2025
No, Tesla isn't building a phone.
They're leapfrogging the entire concept.
The device in your pocket won't be a phone anymore.
It'll be a super-thin AI edge node, basically a screen with… pic.twitter.com/pO3DHhReK4



