Elon Musk poručio da će ljudi u budućnosti prestati koristiti mobitele i pritom se pohvalio kako će njegov Neuralink imati velike zasluge u tome.
Ljudi u budućnosti prestat će koristiti telefone, zamijenit će ih Neuralink moždani implantati. Ovo mišljenje je izrazio Elon Musk.
“U budućnosti neće biti telefona, samo Neuralink čipova”, napisao je na X (bivši Twitter).
Ovako je Musk komentirao pitanje objavljeno na njegovoj parodijskoj stranici: “Biste li htjeli implementirati Neuralink sučelje u svoj mozak kako biste svojim umom upravljali novim telefonom kojeg je napravio X?”
Autoru pitanja svidjela se Muskova ideja te je naglasio kako bi ubuduće radije komunicirao pomoću čipa tvrtke X, umjesto korištenja razvoja tehnološke tvrtke OpenAI koja je stvorila ChatGPT ili korporacije Meta (prepoznate kao ekstremist u Ruskoj Federaciji).
Nisu se svi korisnici platforme složili s Muskovom idejom. Jedan je komentator napisao da ne može zamisliti “kako možete ugraditi nešto u svoj mozak” ako to nije uzrokovano medicinskim razlozima. “Jasno je da je koristiti ga [čip] za pomoć osobama s invaliditetom sjajno, ali zašto bi ikome trebao ako je sve u redu? Kakav to svijet gradite?” – napisao je drugi korisnik X-a.
Startup Neuralink kreirao je Musk u srpnju 2016. godine i razvija čipove koji se mogu ugraditi u ljudski mozak. Musk vjeruje da će takva neuronska sučelja omogućiti osobi da postane kiborg, sposoban oduprijeti se umjetnoj inteligenciji, a također će pomoći ljudima da nauče izravno upravljati računalom pomoću moći misli.
Neuralink je 28. siječnja prvi put ugradio implantat u ljudski mozak. Sredinom svibnja Musk je objavio da je njegova neurotehnološka tvrtka počela primati prijave za sudjelovanje drugog pacijenta u kliničkom ispitivanju moždanog implantata.
Izvor
Izvor 2
Dragi prijatelji portala Epoha!
Kao što znate, portal Epoha djeluje potpuno samostalno bez ikakve državne potpore. Kao alternativni portal primorani smo djelovati u nemogućim uvjetima za koje su zaslužni dežurni cenzori koji su nam između ostalog trajno zamračili iliti zabetonirali Facebook stranicu te naši brojni pratitelji iste uopće ne vide naše objave.
Naravno, to nije sve što nam cenzori čine kako bi nas spriječili u našem radu. A sve to što čine, čine samo zato što smo slobodan i neovisan medij koji nije ni pod čijom kontrolom i samo zato što zajedno s vama, dragi prijatelji, vjerujemo u slobodu medija.
To što nam cenzori čine krajnje je neprofesionalno, s obzirom na činjenicu da smo mi službeni medij u RH kao i svi drugi mediji, registrirani pri Vijeću za elektroničke medije te u skladu s tim uredno plaćamo sva moguća davanja sustavu. No, od tog istog sustava ne dobivamo baš ništa osim gore navedenih cenzorskih napada.
Živimo za istinu, ne podilazimo nikakvim sustavnim lažima i od toga nećemo odustati. Ovisimo o dobroj volji naših čitatelja i pratitelja, o vama dragi prijatelji Epohe. Željeli bismo zajedno s vama nastaviti graditi bolji, pravedniji i sretniji svijet u kojem će svaki čovjek imati jednako pravo na dostojan život, slobodu, rad i sreću.
Ukoliko nađete razloga da podržite našu misiju, unaprijed vam zahvaljujemo na vašim donacijama kojima ćete dati svoj doprinos našoj zajedničkoj borbi za istinu i pravdu te omogućiti portalu Epoha da nastavi s radom i opstane u ovim za nas nemogućim uvjetima.
Hvala vam od srca na vašoj potpori.
Vaša Epoha



