Najmanje devet osoba je poginulo, a 29 je ozlijeđeno u stravičnoj nesreći nakon što je vozač autobusa doživio iznenadni srčani udar, a autobus se sudario s terencem u okrugu Navsari u Gujaratu u subotu rano ujutro.
Autobus pun ljudi zabio se u automobil Toyota Fortuner nakon što je vozač autobusa doživio iznenadni srčani zastoj i izgubio kontrolu nad vozilom. Prevezen je u bolnicu na liječenje, gdje je i preminuo.
Osam od devet putnika u automobilu je poginulo, a 29 ljudi u autobusu je ozlijeđeno. 11 ih je prebačeno u privatnu bolnicu. Luksuzni autobus je išao iz Surata za Valsad.
Premijer Narendra Modi izrazio je tugu i najavio odštetu za žrtve.
“Boli zbog gubitka života u prometnoj nesreći u Navsarima. Moje su misli s ožalošćenim obiteljima. Nadam se da će se ozlijeđeni brzo oporaviti. Ex-gratia od ₹ 2 lakh od PMNRF-a dat će se najbližoj rodbini svakog preminulog. Ozlijeđenima će biti dano 50.000 rupija”, napisao je na Twitteru.
Nesreća se dogodila u blizini sela Vesma, dok je terenac dolazio iz suprotnog smjera, rekao je Navsari načelnik policije (SP) Rushikesh Upadhyay.
Pained by the loss of lives due to a road accident in Navsari. My thoughts are with the bereaved families. I hope the injured recover soon. An ex-gratia of Rs. 2 lakh from PMNRF would be given to the next of kin of each deceased. Those injured would be given Rs. 50,000: PM Modi
— PMO India (@PMOIndia) December 31, 2022



