Jedna trećina stanovništva zemlje je stranog podrijetla; u Bruxellesu su Belgijanci manjina.
Maroko je u nedjelju ubacio veliki ključ u skupinu F Svjetskog prvenstva pobjedom nad Belgijom, 2-0. Marokanski migranti koji su kolonizirali Belgiju proslavili su uspjeh svog tima nasilnim neredima.
Migranti napali policiju i bacali na ljude pune boce pića i baklje; drugi su rušili ulični namještaj i palili požare. Automobili su prevrnuti i zapaljeni, zajedno s nekoliko skutera koji su zapaljeni i korišteni za bacanje na automobile. Automobili puni medijskih ekipa također su gađani predmetima, trgovine su pljačkane, a božićna drvca zapaljena. Stotine policajaca bile su prisiljene intervenirati. Zrak je bio pun suzavca, a prestravljeni stanovnici pokušavali su pronaći zaklon.
📹 Ondertussen in #Borgerhout. pic.twitter.com/RkJuQbhT0q
— Tom Van Grieken (@tomvangrieken) November 27, 2022
Bruxelles déjà dans tout ses états alors que le match n’est même pas encore terminé 🤣 belgique maroc ça rigole pas #BELMAR #belgique #Maroc pic.twitter.com/wVCMyM6ln0
— 🇲🇦🇧🇪 (@iinessee) November 27, 2022
LE bordel à Molenbeek et Bruxelles après le match du maroc face a la belgique 2-0 mdrrr pic.twitter.com/bMIInHrG5X
— Teka (@letenpersonne) November 27, 2022
Waanzin. Nieuwe beelden uit #Brussel. Allochtoon tuig valt de politie en ambulanciers aan, steekt kerstbomen in brand, plundert winkels… We moeten dit land opkuisen en dat is enkel mogelijk met een sterk Vlaams Belang! pic.twitter.com/S8cJDDWu7I
— Vlaams Belang (@vlbelang) November 27, 2022
We hebben gewoon een #MAROKKANENPROBLEEM
— Tom Van Grieken (@tomvangrieken) November 27, 2022
Kunnen we het daar eens grondig over hebben liefste media en politici? Want 40 jaar wegkijken, heeft niet geholpen.
Na 3(!) generaties beschouwen ze dit nog steeds niet als hun land.
Tip: Wie het niet leuk vindt, mag gewoon vertrekken. pic.twitter.com/XiEDvZQM3z
Belgija je došla na turnir kao druga na svijetu prema posljednjoj FIFA-inoj ljestvici muškog nogometa prije Svjetskog prvenstva i bila je u borbi za prolazak u nokaut fazu i među favoritima za pobjedu. No, sve se promijenilo u 73. minuti.
Abdelhamid Sabiri zabio je jedan od najboljih golova turnira, nadovezavši se nakon slobodnog udarca za vodstvo Maroka od 1-0 u drugom poluvremenu prije nego što je asistirao za njegov drugi gol na utakmici. Zakaria Aboukhlal doveo je Maroko uvjerljivo vodstvo u drugoj minuti sudijske nadoknade i svojim golom zatvorio vrata.
Bila je to prva pobjeda Maroka na Svjetskom prvenstvu otkako su pobijedili Škotsku 1998. Napustili su prvenstvo 2018. godine s jednim bodom.
Zamjena stanovništva u Belgiji
Tijekom posljednjeg desetljeća Belgija se dramatično promijenila. Bez ikakve javne rasprave, postala je država masovne migracije. Migracijska politika otvorenih granica njihove lijeve vlade i dalje ima katastrofalne učinke na sigurnost i demografiju zemlje.
Prema Statbelu, državnom statističkom uredu, jedna trećina stanovništva Belgije je stranog podrijetla. Najveći broj njih je marokanskog porijekla. U Bruxellesu su domaći ili autohtoni Belgijanci već sada u manjini. U “politički korektnim” terminima, to se zove “raznolikost”, ali točniji izraz je “kolonizacija”. U glavnom gradu Belgije, Bruxellesu, gotovo 80% stanovništva je stranog podrijetla.
Belgija je postala leglo terorista; zemlja ima najveću stopu stranih boraca po glavi stanovnika od bilo koje zapadnoeuropske zemlje. Ljevičarski mediji čak su opisali malu zemlju kao “Europsko žarište terora” .



