Njemački državljani stariji od 60 godina mogu se ovih dana “razveseliti” pošti njemačkog ministra zdravstva Karla Lauterbacha: on je putem zakonskih društava za zdravstveno osiguranje poslao pisma u kojima primatelja ne potiče samo na četvrto cijepljenje protiv korone, već i na cijepljenje izravno protiv gripe i pneumokoka. Ovo je sve samo ne dobro.
Čini se da Karl Lauterbach uvijek daje sve od sebe kako bi farmaceutskoj industriji donio nove profite – a u isto vrijeme prikrio vlastiti neuspjeh u vezi s masovnim suvišnim narudžbama cjepiva. On nema nikakvog uspjeha. Budući da je volja stanovništva za cijepljenjem i dalje sve manja, federalni ministar zdravstva je putem zdravstvenih osiguravajućih kuća dao dopise o cijepljenju svim građanima starijim od 60 godina.
U njemu tvrdi da pandemija korone još nije gotova, da je bolest Covid 19 opasna i da se “značajni zdravstveni problemi mogu pojaviti dugo nakon same bolesti”. “Sretni smo što imamo dovoljno cjepiva” koja “dobro” štite od teških tokova i potpuno su besplatna, tvrdi Lauterbach – kao da su cjepiva pala s neba, a ne unatoč sve većoj zabrinutosti oko sigurnosnih rizika i sve manjoj spremnosti na cijepljenje naručio ih je u izobilju (i za ogromne količine novca od poreza). Molimo primatelja pisma da odmah zakažu termin kod svog liječnika ili u obližnjem centru za cijepljenje kako bi se procijenilo koje je cjepivo najbolje za njih.
To nije sve: valja razmisliti i o godišnjem cijepljenju protiv gripe i cijepljenju protiv upale pluća (pneumokoka). Lauterbach završava svoje farmaceutsko prodajno pismo izjavom da bi bio sretan kada bi se primatelj sada prijavio za cijepljenje . S obzirom na ponekad značajne nuspojave cjepiva, njegovo naknadno “Ostanite zdravi!” čisto sarkastično. Na rastanku kaže:
Uz srdačne pozdrave i najbolje želje,
Vaš federalni
ministar zdravstva prof.dr. Karla Lauterbacha
Gnjevni postovi građana koji su primili ovo pismo sada se gomilaju na društvenim mrežama. Ne samo da kritiziraju silna zadiranja ministra zdravstva, već i rasipanje novca od poreza i doprinosa za zdravstveno osiguranje. “Vi niste moj ministar zdravstva”, rekli su neki. Neki su korisnici izjavili da žele saznati u kojoj je mjeri ovaj postupak zakonski dopušten te da će poslati pismo natrag Lauterbachu. A u nekim slučajevima pismo uopće nije završilo kod primatelja, nego kod rodbine: tako je jedan tviteraš, navevši da mu je majka na intenzivnoj njezi zbog upale srca. Jadna je gospođa vjerojatno već uživala u genetskim injekcijama koje je Lauterbach tako strastveno preporučivao…
Lauterbach sollte sich schämen solche Werbebriefe für die Impfung zu verschicken, mein Mann hat diesen Brief auch bekommen. Hier werden unnötig Steuergelder verschwendet. Soll so etwa verhindert werden, dass die abgelaufenen Impfdosen entsorgt werden müssen? pic.twitter.com/5n7uEPVSnD
— Maria 8983 (@maria_8983) October 10, 2022
Unverschämtheit, genauso, wie der Brief von Lauterbach den ich am Freitag erhielt! Gehen sie zur Corona Impfung, bitte auch gleich die grippeimpfung und für die Lunge auch 😡😡 pic.twitter.com/8B2GQBdE0m
— Jungjohann, Birgit🥰🌊⚓️🗽💪🗽🙏 (@JungjohannB) October 9, 2022
So ist es leider. „Wird immer harmloser bis zum normalen Erkältungsvirus…“ ist leider nur Wunschdenken. Nur wenige Experten glauben das. Die Pandemie ist leider noch nicht vorbei. Impfstoffe müssen noch besser werden, gegen viele Varianten und Infektionen schützen. https://t.co/5G2JSYLNiG
— Prof. Karl Lauterbach (@Karl_Lauterbach) October 6, 2022
Mutter bekommt Brief von #Lauterbach: er ist besorgt um sie und sie soll sich impfen lassen. Es reicht uns! Was soll der Rotz? Was erlaubt sich dieser Kasper? Und wer bezahlt diese Aktion für "Menschen ab 60". Mutter ist auf 180 ... #LauterbachRuecktritt #LauterbachRausschmiss pic.twitter.com/Yz0yXAsFQD
— Badischer Grantler (@rautenklause) October 8, 2022
Offenbar versendet #Lauterbach über die Krankenkassen ein persönliches Schreiben an alle ab 60, um die Angst vor Corona zu schüren und sich zu inszenieren („dass Sie selbst und wir alle gut durch den Herbst und Winter kommen, ist mir ein besonderes Anliegen“). Wer bezahlt das?
— Gerhard Papke (@PapkeGerhard) October 8, 2022
Herr Lauterbach, ich empfinde Ihre vermeintliche Sorge um meine Gesundheit als eine Frechheit. Ich kann selber denken und verbitte mir Ihre Einmischung in Bezug auf die Gen-Spritze. Kümmern Sie sich lieber um die vielen Menschen mit Impfschäden.
— Amely (@Amelyellie) October 7, 2022
Ihr Brief geht an Sie zurück. pic.twitter.com/KdznpsMU4R
Dieser Zynismus erinnert an eine Form der deutschen Staatlichkeit, die von der BRD jeden Tag verflucht und verdammt wird wie der Teufel von der Kirche.
— Cabernet Franc (@FrancCabernet) October 7, 2022
So ist es leider. „Wird immer harmloser bis zum normalen Erkältungsvirus…“ ist leider nur Wunschdenken. Nur wenige Experten glauben das. Die Pandemie ist leider noch nicht vorbei. Impfstoffe müssen noch besser werden, gegen viele Varianten und Infektionen schützen. https://t.co/5G2JSYLNiG
— Prof. Karl Lauterbach (@Karl_Lauterbach) October 6, 2022
Habe einen Brief von Lauterbach gekommen, er macht sich Sorgen um meine Gesundheit, er rät mir dringend zu Impfung, es wäre genügend Impfstoff gg Omikrom da. Soll ich mich jetzt geehrt oder verarscht fühlen? Brief landet im Kachelofen😜 pic.twitter.com/9XWogtf0zM
— Thomas62 (@Thomas689279189) October 6, 2022
Jetzt beginnt das eigentliche Projekt… pic.twitter.com/O18WvsdOot
— Prof. Karl Lauterbach (@Karl_Lauterbach) December 7, 2021



