Njemački ministar zdravstva šalje osobni zahtjev za cijepljenje građanima starijima od 60 godina

Njemački ministar zdravstva šalje osobni zahtjev za cijepljenje građanima starijima od 60 godina

Advertisements

Njemački državljani stariji od 60 godina mogu se ovih dana “razveseliti” pošti njemačkog ministra zdravstva Karla Lauterbacha: on je putem zakonskih društava za zdravstveno osiguranje poslao pisma u kojima primatelja ne potiče samo na četvrto cijepljenje protiv korone, već i na cijepljenje izravno protiv gripe i pneumokoka. Ovo je sve samo ne dobro.

Čini se da Karl Lauterbach uvijek daje sve od sebe kako bi farmaceutskoj industriji donio nove profite – a u isto vrijeme prikrio vlastiti neuspjeh u vezi s masovnim suvišnim narudžbama cjepiva. On nema nikakvog uspjeha. Budući da je volja stanovništva za cijepljenjem i dalje sve manja, federalni ministar zdravstva je putem zdravstvenih osiguravajućih kuća dao dopise o cijepljenju svim građanima starijim od 60 godina.

U njemu tvrdi da pandemija korone još nije gotova, da je bolest Covid 19 opasna i da se “značajni zdravstveni problemi mogu pojaviti dugo nakon same bolesti”. “Sretni smo što imamo dovoljno cjepiva” koja “dobro” štite od teških tokova i potpuno su besplatna, tvrdi Lauterbach – kao da su cjepiva pala s neba, a ne unatoč sve većoj zabrinutosti oko sigurnosnih rizika i sve manjoj spremnosti na cijepljenje naručio ih je u izobilju (i za ogromne količine novca od poreza). Molimo primatelja pisma da odmah zakažu termin kod svog liječnika ili u obližnjem centru za cijepljenje kako bi se procijenilo koje je cjepivo najbolje za njih.

To nije sve: valja razmisliti i o godišnjem cijepljenju protiv gripe i cijepljenju protiv upale pluća (pneumokoka). Lauterbach završava svoje farmaceutsko prodajno pismo izjavom da bi bio sretan kada bi se primatelj sada prijavio za cijepljenje . S obzirom na ponekad značajne nuspojave cjepiva, njegovo naknadno “Ostanite zdravi!” čisto sarkastično. Na rastanku kaže:

Uz srdačne pozdrave i najbolje želje,
Vaš federalni
ministar zdravstva prof.dr. Karla Lauterbacha

Gnjevni postovi građana koji su primili ovo pismo sada se gomilaju na društvenim mrežama. Ne samo da kritiziraju silna zadiranja ministra zdravstva, već i rasipanje novca od poreza i doprinosa za zdravstveno osiguranje. “Vi niste moj ministar zdravstva”, rekli su neki. Neki su korisnici izjavili da žele saznati u kojoj je mjeri ovaj postupak zakonski dopušten te da će poslati pismo natrag  Lauterbachu. A u nekim slučajevima pismo uopće nije završilo kod primatelja, nego kod rodbine: tako je jedan tviteraš, navevši da mu je majka na intenzivnoj njezi zbog upale srca. Jadna je gospođa vjerojatno već uživala u genetskim injekcijama koje je Lauterbach tako strastveno preporučivao…

Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements

Podijeli članak:

Facebook
Twitter
Reddit
WhatsApp
Advertisements