Francuski predsjednik Emmanuel Macron u strahu je da bi ga Rusi mogli ubiti.
Russia Today (RT) izvijestila je o ovom otkriću, citirajući zaseban članak časopisa Marianne . Tjednik je citirao više izvora – uključujući neke iz francuskog Ministarstva unutarnjih poslova (MDI) . Časopis je također dospio do Macronovog bivšeg tjelohranitelja Alexandrea Benalle.
“Kod kuće postoji strah od ‘Kennedyjevog sindroma’ “, rekao je Benalla, aludirajući na pokojnog američkog predsjednika Johna F. Kennedyja koji je ubijen dok se vozio u predsjedničkoj povorci kroz Dealey Plazu u Dallasu , Texas, u studenom 1963. godine.
Prema Benalli, Macron – koji je prvi put izabran 2017. godine– uvijek je bio zabrinut za svoju osobnu sigurnost. Francuski predsjednik pojačao je osiguranje odmah nakon preuzimanja dužnosti. “Čim smo stigli u Elizejsku [palaču], osoblje odgovorno za predsjednikovu sigurnost odmah je udvostručeno u usporedbi s onima odgovornim za [Macronova prethodnika] Francoisa Hollandea”, ispričao je bivši tjelohranitelj.
“Postoje dva razloga za to. Prvo, Macron uspostavlja kontakt s građanima unutar raspona šamara. Zatim, od početka, stvara neki oblik antipatije. To naelektrizira situaciju”, zaključio je Benalla.
Tijekom svog mandata kao član Macronovog sigurnosnog tima, Benalla je bio upleten u više skandala. Tijekom prosvjeda Žutih prsluka koji su započeli 2018., uhvaćen je kako tuče prosvjednike zajedno s interventnom policijom. “Prosvjedi, koji su mučili Macronovo predsjednikovanje tijekom njegovog prvog mandata i kasnije, ostavili su traga”, izvijestio je RT .



