Jutros sam bio izgubljen u mislima. Razmišljao sam kako je moguće da naši cijenjeni kolege u “alternativnim medijima” iznesu nerealnu pretpostavku da ruska vlada djeluje kao zaštita od globalne zdravstvene devastacije. Ili da bi na neki način bilo zabrinjavajuće da “globalni pokret za slobodu” (koji ne postoji) ne pretjerano hvali Moskvu, piše Riley Waggaman…
Za razotkrivanje ovih misterija bila bi potrebna Tolstojeva knjiga. Stoga će možda ovaj post na blogu poslužiti kao prvi dio serije od 100 000 dijelova koji istražuju ova duboko bizarna kršenja vidljive stvarnosti. (Zapravo, potrebno je samo sastaviti ovaj Substack blog u e-knjigu.)
Ali postoji jedan rječit povijesni događaj koji jezgrovito ilustrira zašto biste se trebali smijati i smijati i smijati kad god vrlo ugledni stručnjak tvrdi da se ruska vlada herojski bori protiv globalne tuge zbog cjepiva.
Vratimo se u prošlost u travanj 2019. – gotovo punu godinu prije nego što su u Rusiji uvedene karantene zbog COVID-a.
TASS je 4. travnja 2019. ponosno izvijestio da će Državna duma biti domaćin okruglog stola pod naslovom “Odbijanje cijepljenja ozbiljna je prijetnja 21. stoljeća: Kako izbjeći epidemije?”.
- travnja 2019. Prijevara prije virusa (Kredit: TASS).
Nekoliko naglasaka iz članka:
“Zastupnici i stručnjaci raspravljat će o tome kako zaštititi Ruse od nove prijetnje – društvene mode odbijanja cijepljenja, što bi moglo dovesti do epidemija davno zaboravljenih bolesti”, stoji u izvješću. […]
Tiskovna služba istaknula je da je 2019. godine Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) prvi put uvrstila odbijanje cijepljenja na svoj popis globalnih prijetnji čovječanstvu, zajedno s ratovima, onečišćenjem, klimatskim promjenama, dijabetesom, rakom i tako dalje. […]
Zamjenik predsjednika Dumskog odbora za zdravstvenu zaštitu Leonid Ogul (Ujedinjena Rusija) ne isključuje da će prema rezultatima rasprave biti potrebno unijeti izmjene u postojeće zakonodavstvo: „Na primjer, u vezi sa zahtjevima za ispitivanje djece prije cijepljenja, stvaranje jedinstvene baze podataka o cijepljenju, proširenje popisa zanimanja koja zahtijevaju obvezna cijepljenja…“, rekao je.
Ukratko, u travnju 2019., vrhunski zdravstveni stručnjaci ruske vlade bili su uvjereni:
- Odbijanje cijepljenja predstavljalo je egzistencijalnu prijetnju čovječanstvu – u rangu s klimatskim promjenama!
- Potreban je zakon za kriminalizaciju “propagande protiv cijepljenja”.
- Rusija mora uspostaviti “jedinstvenu bazu podataka o cijepljenju”.
- Trebalo bi proširiti popis zanimanja za koje je cijepljenje obavezno.
Kao što je korisno objasnio članak TASS-a, sve gore navedene mjere bile su neophodne jer se broj Rusa koji se nisu htjeli cijepiti povećavao, unatoč tome što su liječnici dobili upute da “identificiraju necijepljenu djecu i odrasle”. O Bože!
Okrugli stol dao je željene rezultate. Parliamentkaia Gazeta, službene novine ruske federalne skupštine, izvijestile su 11. travnja da će se ruska vlada obračunati s protivnicima protiv cijepljenja.
- travnja 2019. (Izvor: pnp.ru).
Iz članka:
U Rusiji bi se mogle uvesti potvrde o obveznom cijepljenju djece – prijedlog su iznijeli zastupnici 11. travnja na okruglom stolu u Državnoj dumi na temu “Odbijanje cijepljenja ozbiljna prijetnja 21. stoljeća”. Ministarstvo zdravstva sa svoje strane priprema paket zakona koji će zabraniti javno pozivanje na necijepljenje i uvesti administrativnu odgovornost za kršenje tog pravila. […]
Prema riječima zamjenika Dume Leonida Ogula, također vrijedi razgovarati o uvođenju kartice obveznog cijepljenja za djecu. […]
Po mišljenju zastupnika Dume Leonida Ogula, uvođenje obveznog kartona cijepljenja za djecu također je vrijedno rasprave. […]
Ministarstvo zdravlja također namjerava intenzivirati borbu protiv protivnika cijepljenja. Ranije je Tatyana Yakovlev, prva zamjenica šefa ministarstva, rekla da ministarstvo zdravstva priprema nacrt zakona o zabrani “širenja informacija koje sadrže javne pozive na odbijanje cijepljenja”.
Prema njezinim riječima, “velika količina informacija o cjepivima i cijepljenju, koja često nije objektivna, širi se putem medija, interneta i vjerskih sekti”.
“Širenje lažnih i neznanstvenih informacija o cijepljenju doista treba kazniti”, slaže se Gennady Onishchenko, prvi zamjenik predsjednika Odbora Državne dume za obrazovanje i znanost.
Godinu dana prije COVID terora. Zamislite to.
U prosincu 2021., dok se Državna duma pripremala usvojiti zakon kojim se uvodi “zdravstvena putovnica” za cijelu zemlju (što je srećom propalo zahvaljujući protivljenju javnosti), izvješća o ovoj zanimljivoj raspravi za okruglim stolom ponovno su se pojavila na forumu Yaplakalu, popularnom ruskom internetskom
Poduzetni čitatelj Yaplakala sažeo je ono što je rečeno na ovom proročanskom summitu 2019. Popis o čemu se raspravljalo:
- Godine 2019. WHO je odbacivanje cjepiva uvrstio na svoj popis globalnih prijetnji čovječanstvu (a očito i zdravlju farmaceutskih kompanija).
- O potrebi da se Rusija posveti prevenciji bolesti izazvanoj cijepljenjem.
- Činjenica da je čovječanstvo postalo ovisno o cjepivima (tj. ovisno o lijekovima).
- O opasnosti od antivakcinalnog lobija, odnosno od svakoga tko se usudi postavljati pitanja o cijepljenju.
- O činjenici da je svijet na rubu globalne prijetnje (govore li o COVID-u – 19 mjeseci prije nego što udari?)
- O donošenju zakona o zabrani javnih izjava protiv cijepljenja (svako neugodno pitanje o cijepljenju tretirat će se kao javni poziv na necijepljenje).
- O uvođenju obaveznih elektroničkih potvrda o cijepljenju (wow, kako zanimljivo – ali mislio sam da će se ove izmisliti 2021. da se smanji prijenos korona virusa?)
- Panel je pohvalio društvene mreže jer su devet mjeseci prije pandemije COVID-a obećale da će suzbiti sadržaj protiv cijepljenja.
- Stav da se “neprofesionalcima” ne smije dopustiti da ispituju ili raspravljaju s “profesionalcima”.
- za administrativni progon propagande protiv cijepljenja
- Na odgovornost roditelja koji odbijaju cijepiti svoju djecu
- O tome zašto je potpuni fizički pregled prije cijepljenja nepotreban
- o borbi protiv “lažnih” tvrdnji o pretjeranim nuspojavama cijepljenja.
- O odgovornosti medicinskog osoblja za promicanje cijepljenja. Ako liječnik ne podržava cijepljenje, nema mu mjesta u medicinskoj zajednici. (Ne mogu se sjetiti kada je medicina postala religija?)
- Naglasili su da ne trebaju biti cijepljena samo djeca, već i Rusi svih dobnih skupina moraju biti potpuno cijepljeni.
Naravno, ne smije se zaboraviti da spletke ruske vlade rijetko idu po planu. Dakle, postoje dobre i loše vijesti. Počnimo s dobrim vijestima.
Dobre vijesti
Dobra vijest je da unatoč svim naporima Moskve, Rusi nikada nisu bili više protiv cijepljenja nego danas. Mislim da ne trebam objašnjavati zašto.
Također, ne vjerujem da je bilo koji od predloženih zakona usvojen (iako nisam spreman to potvrditi – možda će netko od mojih cijenjenih čitatelja znati bolje).
Koliko mi je poznato, također nije došlo do “kartice obveznog cijepljenja” za djecu.
Prema anegdotalnim izvješćima (i iz razgovora s drugim roditeljima u Rusiji, kako Rusima tako i izvan domovine), još uvijek je moguće zaštititi svoje potomke od nepotrebnih i potencijalno opasnih cijepljenja – iako to postaje prilično teško kada namjeravate obrazovati svoje dijete za upis u javnosti škole (uključujući vrtić). Srećom, školovanje kod kuće legalno je u Rusiji.
Također je moguće pronaći posao u Rusiji bez podvrgavanja raznim “obaveznim” cijepljenjima, no određeni sektori za vas će biti zabranjeni.
Dakle, ono što se dogodilo u Rusiji od travnja 2019. prilično je nevjerojatno: vlada je postala još više luda za cjepivima, dok građani nikada nisu bili toliko sumnjičavi prema velikoj farmaciji i “prevenciji bolesti” koju je odobrila SZO.
Tu se, naravno, postavlja pitanje: za koga radi Vlada? haha
Još uvijek postoje redoviti pokušaji Državne dume da kazni one koji imaju drskosti prkositi Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji, ali ti napori i dalje nailaze na probleme (ruski narod).
U veljači 2023. zamjenica predsjednika Odbora za zdravstvo Državne dume Tatjana Solomatina predložila je da se one koji se protive cijepljenju nazove “ekstremistima”. Nekoliko sati kasnije morala se ispričati zbog ove loše ideje.
Loše vijesti
Loša vijest je da u Rusiji, kao i svugdje drugdje u svijetu, “zakon” ne znači ništa i vlada u osnovi radi što hoće.
Neki pisci obožavatelja Kremlja pokušali su tvrditi da je obvezno cijepljenje protivno ruskom ustavu i da se stoga nikada ne bi moglo provesti u praksi. Pa, to nije točno, naravno – a znamo da nije, jer je čak i savezna vlada objasnila kako može “zakonski” prisiliti ljude na cijepljenje.
U lipnju 2021. – kada je “službeno” počelo obvezno cijepljenje u Rusiji – ministar rada Anton Kotyakov priznao je da bi bilo nezakonito da poslodavci otpuštaju radnike koji odbijaju primiti cjepivo protiv zgrušavanja. Ispravio se nekoliko sati kasnije, napomenuvši da je bilo savršeno legalno suspendirati necijepljene radnike “na neodređeno vrijeme” bez plaće. Rupe su smiješne.
Što je natjeralo Kotjakova da promijeni svoje tumačenje zakona? Ruski ministar rada vjerojatno je primio ljutiti telefonski poziv od opskurnog regionalnog guvernera koji je pozvao saveznu vladu da promijeni svoje stajalište. Da, moglo bi se tako reći. Bila su to podmukla područja. Da nema regionalnih vlada, federalna vlada Rusije bila bi oaza globalne slobode.
Ali postaje još gore (ispričavam se). U studenom 2021. Roszdravnadzor, ruska Federalna služba za zdravstveni nadzor, naredila je zdravstvenim radnicima da liječnike koji se ne žele cijepiti odaju vlastima.
Šef uprave Roszdravnadzora zatražio je da se pronađu liječnici koji su protiv cijepljenja. Prijete im novčane i zatvorske kazne. “Svjetski pokret za slobodu” je zahvalan.
Tiskovna služba Roszdravnadzora potvrdila je da će savezna agencija početi loviti “građane, posebno medicinsko osoblje, koji sudjeluju u kampanji protiv cijepljenja” i “aktivno svjesno šire lažne informacije o opasnostima cijepljenja”.
Ruske novine Znak su objavile:
Čelnica Roszdravnadzora, Alla Samoilova, istaknula je da se ometanje cijepljenja [COVID] može smatrati kršenjem “članaka 207.1 i 207.2 Kaznenog zakona Ruske Federacije”.
Članak 207.1 Kaznenog zakona Ruske Federacije (javno širenje svjesno lažnih informacija o okolnostima koje ugrožavaju život i sigurnost građana) predviđa novčanu kaznu od 300.000 rubalja i/ili do tri godine zatvora. Osobe koje se proglase krivima prema članku 207.2 Kaznenog zakona Ruske Federacije (javno širenje svjesno lažnih informacija od društvenog značaja, koje izazivaju ozbiljne posljedice) kaznit će se novčanom kaznom od 700.000 rubalja, kaznenim ili prisilnim radom ili kaznom zatvora do tri godine. Ako je djelo rezultiralo smrću osobe, kazna može biti i do pet godina zatvora.
Dan ranije postalo je poznato da su zaposlenici Roszdravnadzora u regiji Rostov podnijeli zahtjev tužiteljstvu za ispitivanje izvješća o širenju svjesno lažnih informacija o opasnostima cijepljenja [COVID].
Iako okrugli stol u travnju 2019. nije proizveo nikakav novi zakon, ruska je vlada pronašla način da zaprijeti i zastraši svakoga tko se usudi postaviti neugodna pitanja o njihovom voljenom neprovjerenom GM gnojivu.
Nedavno je bilo još loših vijesti, ali pokušavam podijeliti informacije koje nisam detaljno obradio.
Međutim. Je li Moskva “Anti-Vax”? Nažalost nije – šteta, jer bi bila da im je uopće stalo do javnog mnijenja.
“Dobro došli u 2023. godinu”.



