…Sjećam se, kao da je jučer bilo…

…Sjećam se, kao da je jučer bilo…

Advertisements

Rano poslijepodne, 27. dan travnja mjeseca, ljeto Gospodnje 2017.

Prigušeno svjetlo, muk, muha zuji, zuji, zuji, a nitko ni zalijepiti je za stol snage nema.

Mučno, ali, eto, uđe u povijest malih ljudi na bitnim – ma – presudnim pozicijama u državnoj hrvatskoj politici 21. stoljeća!

Poprilično sam siguran da baš nitko ne zna ime i prezime, datum rođenja, djevojačko prezime, OIB ni adresu „političke egzekutorice“ koja je na vlast „dovela“ jedne, a u privremenu ropotarnicu vladanja u Hrvata – „otpravila“ neke druge.

Naime, zapravo im je presudio jedan drugi čovjek, gotovo onaj čuveni „nepoznat netko“, ali, što jest-jest, političku je egzekuciju izvršila tajnica ili, bolje, „the tajnica“!

Ok, bilo pa prošlo, ali mene muči što se otad događa s tom nemilosrdnom „političkom egzekutoricom“ – je li možda, zbog proživljenoga stresa, neslućenih razmjera, na radnomu mjestu, na bolovanju?! …ili je, ne dao Bog, dobila otkaz?!

Ili je, pak, poput državorušitelja Marka Franciškovića, smještena u neku zgradurinu „oker boje“, u kakvoj Aleji tužnih pogleda?!

Hm!? …a, da je nije možda ubajbučilo?!

Ili je, kao svjedokinja-pokajnica, sa zaštićenim identitetom, preseljena s obitelji, recimo na Barbados, dok se ne provede postupak?!

Ne znam sad je li ovo zlonamjerno ili je i ovo, kao u slučaju Marka F., rušenje državne vlasti, ali čujem da prodaje grincajg na placu u Kašini?!

…A, najiskrenije, palo je i meni na pamet da pod skrivenim identitetom, nakon zahvata iz domene facijalne kirurgije, radi na blagajni u Plodinama u Đurmancu ili, pak, na šalteru gradskoga groblja u Dugoj Resi ili negdje, gdje će biti neprimjetna, mislim – sve to pod uvjetom da je nešto skrivila, a je li tome tako – e, to stvarno ne znam!

Ok, kako bilo, ali – ubijte me – ne znam, je li otvoren natječaj za „tajnicu Vlade, koja piše rješenja tj. odluke o prekidu koalicijskoga sporazuma ministrima ili, pak, drugim političar(ka)ima koji/e participiraju u vlasti u Lijepoj našoj“!?

Ma, ne, nisam ja zainteresiran baviti se tom rabotom, nego si nešto mislim – bilo bi posla ovih dana – a dalo bi se, kako stvari stoje, ubiti i štogod prekovremenih sati pa tako uprihoditi pokoju kunu, pokušavajući ući u trag svim silnim poskupljenima, poglavito onima koji su najavljeni za „kolekciju jesen-zima 2022-23.“!

Nomina sunt odiosa, kaže ona stara bodulska ili neoudbaška, nisam nikad bio na ti s poviješću ni sa zemljopisom, a i ne sjećam se više kako nas je učilo, ali znam da nekad davno postojahu vremena kad je sve, baš sve – crno na bijelom – nerijetko i na zidu, pisalo u „ime naroda“!

Zapratite nas i na našem Telegram kanalu:  https://t.me/epohaportal

Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements
Advertisements

Podijeli članak:

Facebook
Twitter
Reddit
WhatsApp
Advertisements