Poljska brani svoje granice: Zastupnici usvojili prijedlog zakona o suspenziji prava na azil zbog migracijske krize

Poljska brani svoje granice: Zastupnici usvojili prijedlog zakona o suspenziji prava na azil zbog migracijske krize

Poljska nastavlja štititi svoju granicu od najezde krvožednih migranata.

Poljski zastupnici zauzeli su hrabar stav protiv masovne ilegalne migracije, odobrivši prijedlog zakona koji dopušta vladi da suspendira pravo na azil na poljskoj granici s Bjelorusijom kad god je ugrožena nacionalna sigurnost.

Ovaj potez izravan je odgovor na oružje migracija od strane Bjelorusije i Rusije, koje su namjerno usmjeravale bliskoistočne i afričke migrante prema Poljskoj.

Zakon, koji je usvojen s nadmoćnom većinom od 386-38 glasova u Sejmu (donjem domu poljskog parlamenta), dio je nove migracijske strategije Poljske, predstavljene u listopadu, za pooštravanje imigracijskih kontrola i smanjenje priljeva migranata.

Prijedlog zakona sada ide u Senat na raspravu. Ako ga predsjednik usvoji i potpiše, Poljskoj će omogućiti obustavu zahtjeva za azilom do 60 dana, uz mogućnost produljenja na neodređeno vrijeme uz odobrenje parlamenta.

Snažna obrana od migracije

Poljska je jasno rekla: neće biti ucijenjena da prihvati masovnu migraciju pod krinkom azila. Od 2021. Bjelorusija, uz potporu Rusije, dijeli vize migrantima iz trećeg svijeta i tjera ih prema poljskoj granici — hibridna taktika ratovanja osmišljena da preplavi Europu neprovjerenim dolascima.

Ova kriza nije o “humanitarizmu” – radi se o nacionalnom opstanku. Dok se zapadnoeuropske nacije raspadaju pod politikom otvorenih granica, Poljska poduzima odlučne korake kako bi spriječila istu sudbinu. Novi zakon osigurava da Varšava, a ne Bruxelles, kontrolira njihovu migracijsku politiku.

Iznimke za ranjive pojedince—ali nema besplatnog prolaza za ilegalne migrante

Prijedlog zakona čini iznimke za maloljetnike bez pratnje, trudnice, starije osobe i osobe s hitnim zdravstvenim problemima, kao i pojedince koji mogu pružiti jasan i provjerljiv dokaz da bi ih povratak u Bjelorusiju doveo u izravnu opasnost. Ali ekonomski migranti koji iskorištavaju zakone o azilu kako bi ušli u Europu bit će zaustavljeni na svom putu.

Globalističke nevladine organizacije u krahu zbog prkosa Poljske

Očekivano, aktivisti otvorenih granica i globalističke organizacije poput Amnesty Internationala, Human Rights Watcha (HRW) i Helsinške zaklade za ljudska prava bijesni su zbog odbijanja Poljske da se povinuje njihovim zahtjevima.

Lydia Gall iz HRW-a napala je nacrt zakona, žaleći da bi Poljska trebala biti “predvodnik primjerom” i puštati migrante prema neuspješnoj politici azila EU-a. Lažno je tvrdila da prijedlog zakona “krši zakone EU-a i međunarodno pravo” i da ga treba odbaciti.

HRW je također tvrdio da zaustavljanje bujice migranata “rizikuje formaliziranje nezakonitog i uvredljivog odbijanja” i moglo bi dovesti do toga da se migranti suoče s “nehumanim uvjetima u Bjelorusiji” – zgodno zanemarujući činjenicu da Bjelorusija sama proizvodi krizu.

Tusk i Poljska odbijaju migrantske kvote EU-a

Unatoč pritisku iz Bruxellesa, Poljska čvrsto stoji. Premijer Donald Tusk na iznenađenje svih odbacio je plan EU-a o prisilnom preseljenju, jasno dajući do znanja da Poljska neće biti prisiljena prihvatiti migrante identificirane u drugim zemljama EU-a.

Tusk je bio glasan u svom protivljenju katastrofalnim migracijskim politikama Unije, upozorivši u listopadu da “više europskih čelnika shvaća da trenutačni pristup EU-a nije pravi odgovor na prijetnju masovne ilegalne migracije”.

Stajalište Poljske dobiva na snazi ​​diljem Europe kako sve više nacija prepoznaje opasnosti nekontrolirane migracije. Čak je i EU, koja je svojedobno kritizirala Poljsku, morala priznati da Bjelorusija i Rusija namjerno iskorištavaju europski sustav azila za sijanje kaosa.

Poljska pokazuje Europi put naprijed

Dok zapadna Europa kolabira pod teretom nekontrolirane imigracije, Poljska dokazuje da nacija ima pravo – i dužnost – braniti se. Nijedna zemlja ne bi trebala biti prisiljena prihvatiti neprovjerene migrante pod lažnom izlikom “azila”.

Ovaj prijedlog zakona šalje jasnu poruku: Poljska neće biti pregažena. Neće se ucjenjivati. Neće se predati invaziji migranata.

Zapadni čelnici trebali bi uzeti u obzir da tako štite svoju zemlju.

Podijeli članak:

Facebook
Twitter
Reddit
WhatsApp