Siniša Juzbašić - Zagreb je ljubav
Siniša Juzbašić po struci je magistar ekonomije smjer marketing. Nakon školovanja, poslovnu karijeru je počeo graditi u Krašu te je ponukan izazovima privatnog poduzetništva zajedno sa suprugom otvorio turističku agenciju Expedia-travel d.o.o. 2011-te godine. Pisanjem pjesama bavio se u mladosti do petnaeste godine,a nakon toga nije napisao niti jedan stih 35 godina. Moment kada je u njemu eruptirala emocija bio je potres u Zagrebu te je u nepuna dva mjeseca napisao preko 80 pjesama posvećenih voljenom gradu.

Siniša Juzbašić – Gledam ga dok spava
Gledam ga dok spava, slušam kako diše, polako koračam, a koraci nestaju u daljini, sve je tiho, sve tiše i tiše. Ide spavat moj grad,

Vinko Coce – Dadologija
Mnogi buju pokušali danas naći reči da se oproste s tobom i ja sam jedan od njih. Mnogi buju rekli lepo je pisal o Zagrebu,

Siniša Juzbašić – U ime svojih prijatelja
U ime svojih prijatelja iz Splita i Zagreba dižem glas, dižem glas protiv nepravde, protiv nasilja, protiv razbijenih glava, protiv propucanih nogu, protiv upotrebe oružja,

Djetinjstvo u Zagrebu
Danas kada živimo u vremenu u kojem je nažalost čovjek čovjeku vuk, prisjetio sam se djetinjstva u našem Zagrebu, vrativši se u mislima bar na

Posljednji bastion
Zašto pišem, kad reći ne znam ili se je možda lakše skriti iza pera? Pišem, jer život se skriva u riječi. Pišem jer pisati moram.

Zagrebe, volimo te!
Na današnji dan prije dvije godine, odjednom smo svi shvatili, koliko volimo Zagreb, koliko sve to što smo živjeli, živimo i živjet ćemo, čini svakog

Žene
Ma koliko se trudili nikad vas nećemo razumjeti, nikad nećemo moći shvatiti puno toga jer nismo Nostradamusi da znamo o čemu razmišljate, a vi baš

Znate kaj?
Znate kaj, moram vam nekaj priznat. Puno sam gluposti napisal, još više pročital. Ma da, sve je to lepo, kak’ smo mi živeli nekad,

Pričaju mi neki da su nam fkrali ono kaj je naše
Pričaju mi neki da je sve bezveze, da je grad drugačiji, da su nam fkrali ono kaj je naše. Pa bi vas štel tatpi –